Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek nagy szégyen ha...

Szerintetek nagy szégyen ha sok tömött fogam van?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Még az összes fogam megvan,de szinte az összes rágófogam tömött. Nagyon gázos ebben a korban ? A fogorvos előtt is szégyellem .
2014. dec. 15. 21:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
legalább be van tömve.
2014. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
nincs mit szégyellned, jártál fogorvoshoz, nem hanyagoltad el, hogy kipotyogjanak... genetikai adottság is, hogy az embernek milyen gyorsan romlanak a fogai, nem csak fogmosáson múlik sajnos
2014. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az lenne a szégyen, ha elhanyagoltad volna a fogaidat. Orvos előtt meg ne szégyeld, miket lát egy fogorvos ....
2014. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
én 19 vagyok, de ugyanez! Pedig minimum a napi 2, de van hogy 3x is fogat mosok, és mégis... ismerek olyat, aki esténkét pl sohasem mos, de van, hogy reggel sem és egy tömött vagy lyukas foga sincs.
2014. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyen, pont az lenne a szégyen, ha nem lenne kezeltetve, és esetleg már fogad se lenne. Ha esetleg nem fehér a tömésed akkor kicseréltetheted, hogy ne zavarjon, nekem amalgám tömésem volt kb 4 éve cserélték ki az összeset fehérre. Ha olyan színű a tömés, mint a fogad akkor senkinek nem fog feltűnni, hogy akárcsak egy is lyukas. Amúgy meg nem úgy kell bemutatkoznod, hogy GipszJakab vagyok az összes fogam be van tömve. ;)
2014. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Fehér,esztétikus van mindegyikben. Napi kétszer mosok fogat,viszont 15-22 éves koromig nem voltam fogorvosnál,ez volt a legnagyobb gond . Ha normális jártam volna félévente nem romlottak volna így el . Akkor se szégyelljem ?
2014. dec. 15. 21:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne! Inkább légy büszke, hogy volt bátorságod elmenni. Vannak akik inkább szenvednek ahelyett, hogy elmennének és rendbe rakatnák a fogaikat. Nem egy ilyen ismerősöm van és nagyon rossz a leheletük is, nah, az már szégyen!
2014. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mire mész vele, hogy szégyelled? Senki nem lát bele a szádba, hogy tömöttek-e vagy sem. Nyugiii :) de amúgy én is félek, hogy nem maradnak meg 40 éves koromig..
2014. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam: Nem feltétlen, hogy nem romlottak volna el a fogaid. Ha genetikailag olyan vagy akkor akár minden evés után is megmoshatnád akkor is rosszak lesznek a fogaid.
2014. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez a genetika dolog BAROMSÁG. Vannak hajlamosító tényezők, de kellő kontrollal és odafigyeléssel megelőzhető a fogak romlása. A kérdező is írja, hogy 15-22 éves kora között elhanyagolta a fogait (hasonló cipőben járok én is, üdv a klubban). Akkor meg ne gyertek már ezzel a genetika hülyeséggel...Sem a rossz fogak sem - másik népszerű példa - az elhízás nincs genetikailag kódolva! A szokások megváltoztatásával minden kontrollálható: az elhízás, a fogak romlása, MINDEN. Elhízott emberek is szeretnek ezzel takarózni, hogy "jajj ilyenek a génjeim, a szüleim is kövérek" holott abba nem gondol bele senki, hogy nem azért elhízott a gyerek is, mert anyuka meg apuka is duci, hanem mert ugyan azt eszik otthon és valószínű ugyan azok az étkezési szokásaik is... Fogászati témában ugyan ez helytálló. Az én anyukámnak is 40 éves korában full kivehetője volt már, apám fogai is potyogtak 40 éves korában, mint ősszel a levelek és az én szájhigiéniám is ennek megfelelően el lett hanyagolva kisgyermekkoromtól egészen addig, amíg rá nem eszméltem, hogy az nagyon nem oké, hogy 14-16 évesen úgy porlanak a fogaim, mint a kréta. Én is a saját bőrömön tapasztaltam meg a "genetika" (= családi szokások) áldásos hatásait. Azóta napi 3x fogmosás (a megfelelő technika és fogkefe nagyon fontos), szájvizes öblögetés, heti 2-3 alkalommal elvégzett fogselymezés + a féléves kontroll (és egy zsák elköltött pénz a rendbetételre) hatására minimálisan SEM romlottak tovább a fogaim. Azt mondjátok genetika? Én azt mondom alkalmazkodni kell a "csomaghoz" amit kaptunk a szüleinktől és túllátni azon amit otthon tanultunk, mert a szüleink nem fogorvosok, nem dietetikusok, hogy értsenek ezekhez a dolgokhoz.
2014. dec. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!