Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ha rettegek a...

Mit csináljak, ha rettegek a fogorvostól?

Figyelt kérdés

Évek óta nem voltam fogdokinál, mert betegesen félek... Volt egy elég "érdekes" fogorvosom, aki elég barbár módon tömte be az egyik fogamat. (felső leghátsó fog). Előtte semmi gondom nem volt vele, azóta néha fáj. Ráadásul nő a bölcsességfogam is mellette, ami még nyomja is...

Most napok óta lüktet, ma be van dagadva az ínyem, már félek, hogy mikor hasít bele a fájdalom, mert tudom hogy akkor olyan lesz, hogy bekönnyezek..

Egy-két nap és elmúlik, viszont én ezt már meguntam, meg akarok szabadulni ettől a fogtól. Igazából egy nagy tömés egy pici foggal körülvéve. Egyébként is alig férnek el a fogaim a számban, nekem nem hiányozna.

De a lényeg: nem merek elmenni fogdokihoz, annyira félek. Tömésnél volt már, hogy nem hatott semmit az érzéstelenítő...

Hogy vegyem rá magam, hogy el merjek menni?


2014. dec. 28. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne vedd rá magad. Szépen elvagy a félelmeddel.
2014. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne menj éhgyomorra a fogorvoshoz. A Lidocain (legáltalánosabb helyi érzéstelenítő) sokkal jobban hat, ha paraszimpatikus hatásban vagy, és az teli gyomornál jön elő. Továbbá ha megfelelő a szájhigéné az nagyban megkönnyíti a fogorvos dolgát (engem a fogdoki hazazavart fogatmosni és csak utána fogadott). Meg szabad orvosválasztás van szóval nem muszáj a körzti fogdokihoz menni. Az én magándokim 5ezerért ad egy UV-fényre szilárduló tömést, úgy hogy a nyálszívón kívül semmit nem érez a beteg.

ha még mindig vannak benned fenntartások akár dupla adag érzéstelenítőt is kérhtsz egész nyugodtan. Semmi akadálya

2014. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szánd el magad!

Keress egy normális fogdokit (igen, én is magándokit javasolnék, a körzetishez, ahol ilyen futószalag hangulat van, én se bírnék menni). Szerintem érdemes jelezni neki, hogy kellemetlen tapasztalataid vannak korábbról, ezért félsz és kérni, hogy legyen türelmes. Ha rendes, akkor figyelni fog Rád, és Neked sem lesz olyan borzalmas élmény.

Hajrá!

2014. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálunk a körzeti dokit mindenki dicséri. Hát majd kiderül, de tuti szólok neki, hogy a világ összes érzéstelenítőjét tolja belém :D
2014. dec. 28. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!