Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos mit csinál az...

A fogorvos mit csinál az olyan foggal, amiből a nagyrésze letört, így csak egy nagyon pici darabka maradt belőle?

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 10:23
1 2
 1/16 anonim válasza:
33%
szerintem azt a kicsi darabot már kihúzza
2015. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, hogy pontosan milyen a fog és mennyire ügyes a fogorvos. Anyukámnak volt egy ilyen foga, el se tudtuk képzelni, hogy menthető (az a kicsi darab, ami még volt belőle :D ), de elment több fogorvoshoz, és végül az egyik azt mondta, hogy meg tudja csinálni. Meg is csinálta, szerintem nem is fogorvos, hanem szobrász :D. Mindenesetre azóta hozzá járunk. Előtte viszont többen kapásból kihúzták volna.
2015. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Először megnézni, és elmondja, mik a lehetőségek.

A kliens sokszor kisebbnek érzi a megmaradt részt, mint amennyit az valójában ér.

Még simán be is tömheti, de meg is koronázhatja.

2015. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2: Ki ez az orvos, Budapesten van?

Mennyire drága?

2015. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Hasonló volt nekem is már. Az egyik hátsó fogamnak csak a külső oldala volt meg, a belső oldala és a közepe már nem. Volt olyan fogorvos, aki ki akarta szedni, mondván nem lehet megcsinálni. De találtam egy fogdokit, aki gyökérkezelte, felépítette teljesen. Olyan profin megcsinálta, mintha egy igazi fog lett volna, szinte a semmiből, pedig nem volt se híd semmi. Sajnos 5 évig bírta, majd kialakult a gyökerénél egy ciszta, így el kellett távolítani.
2015. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Sajna nem budapesti, Pécsett rendel. De valószínűleg Pesten is van jó orvos, csak az a lényeg, hogy nem szabad az elsőnél leragadni, aki helyből húzna, hanem meg kell keresni azt, aki jó :)
2015. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Jó fogorvos csinál belőle csapos fogat: gyökérkezelést csinál, azaz befúr és kiöli az idegeket a gyökércsatornából, beleragaszt egy kis kiálló fém csapot és arra ráépít egy koronarészt (fogtechnikus segítségével). Meg sem lehet különböztetni az eredetitől.
2015. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
57%

nekem is van ilyen fogam, az én orvosomnak meg sem fordult a fejében kihúzni, felépítette. egy fém keretet csúsztatott körbe az ínyem alá, az volt a sablon, aztán a belsejét kitöltötte.

egyébként utolsó, nekem is volt már 2 gyökérkezelt fogam, mind a kettőt 3 éven belül ki kellett húzni, mert gennyes pukli képződött a gyökerénél, ami nem akart elmúlni. amint a fogat kihúzták, a probléma egy csapásra megszűnt. nagyon érdekes dolog ez.

2015. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
és ez a felépítés, gyökérkezelés mennyire fáj?
2015. jan. 3. 11:14
 10/16 anonim ***** válasza:

még az sem biztos, hogy gyökérkezelni kell.

ha nincs fertőződve, akkor lehet, hogy nem kell.

vannak már gyökérmentő programok is sok helyen.

2015. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!