Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog részben eltávolí...

Bölcsességfog részben eltávolítása, lehetséges? (többi lent)

Figyelt kérdés

A 2 alsó bölcsességfogam tökéletesen vízszintesen fekszik. Az egyiknek kilátszik az 1/4-e, a másikból csak egy 5mm-es rész...

A kérdésem az, hogy meg lehet-e csinálni azt, hogy csak lecsiszolják/levágják a tetejét, vagy a felét, hogy ne kelljen szétvésni a csontot? Már összeér az utolsó rágófogammal, eléggé félek a műtéttől, meg a csontvéséstől, mert a többi része bizony az állkapcsomban van (a panorámaröntgenen látni)...

A fogam egyébként nem fáj, nem gyullad be, csak kezdené nyomni az előtte lévő fogakat... Mi lenne, ha a "szára" benn maradna? Nem elég levágni és lefedni egy kis töméssel? Ilyet lehet?



2015. jan. 6. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem így megy.

Viszont ha úgy fekszik, akkor ügyes szájsebész így is ki tudja húzni. Nekem csak a teteje látszott ki, és rosszul nőtt, de simán fogóval kihúzta az egészet.

2015. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hű, mindig jó pozitív tapasztalatot olvasni így műtét előtt... :S :) Remélem nekem is simán fog menni!


Egyébként miért nem lehet? Nem szuvas, egészséges, csak nem fér el... Ha levágnának belőle és lefednék vékonyan a tetejét, elférne... Miért nem maradhat bent a többi része?

2015. jan. 6. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a rosszul növő fogat kihúzzák vagy kiműtik. Mindenkinek jobb. Én nem mentem el időben, begyulladt, szájzárat kaptam, megváltás volt, amikor kikapták.
2015. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen lehetetlen! ;DD


Ki kell szedni a bölcsességfogakat: 2 alkalommal - 2x1 ampullás buli keretében ;D


Komplex világban élünk, és kezedben 1 db panoráma rgt-nel is könnyen lehet hibás következtetéseket levonni, sajnos.

Általában a panoráma rgt elég jó összképet ad, mégis pont a 3D miatt vannak hibák, amelyek "elbújnak" (pl az adott emberke csontsűrűsége miatt, stb ..) és "láthatatlanok". Ilyenkor nyomatékosan kell kérni az adott területre 2D rtg-t is és csak ekkor "tűnik fel", h "FFFuu uuuuB+ az miii A.. "


(Amúgy, ha azt "megcsinálnák", amit te szeretnél, abba alig pár éven belül "belekattannál" azon kívül, hogy a tested gyorsan "kiakadna". pl.: a rossz fogak a hajhullástól kezdve több száz féle betegséget, gyulladást idéznek elő, tartanak fenn a szervezetben stb .. érdemes fogainkkal jóban lenni!)


Kíméletlenül ki kell őket szedni, de nyugtasson a tudat:

1., a fájdalomcsillapító injekcióink szuperek

2., a kiesett, kiszedett fogak közül pont a bölcsességfogak helye gyógyul a leggyorsabban max 1-2 nap! (ennél még a lenti első egy gyökerűek is jóval lassabban gyógyulnak.)


"A fogam egyébként nem fáj, nem gyullad be, csak kezdené nyomni az előtte lévő fogakat." .. MÉG NEM FÁJ! ;DD nagy különbség ;DDD


Amúgy a "szára" meg ilyen "darabkák" nem maradnak bent, az idegen test elve alapján kilöki a szervezeted, vagy letokozza és úgy próbálja meg kilökni. De ezt se kívánd, csak szedjék ki őket egy darabban (vagy több darabban, de legyen meg minden része)!

2015. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hoppá! Egyátalán nem lehetetlen!! A másik bölcsességfogamnak nincs helye kinőni, amiért vízszintesen fekszik, így a doki kitalálta, hogy lefarag belőle, ezzel helyet csinálva neki! (Nem én mondtam meg neki, hogy mit csináljon!) Szóval igenis van olyan, amikor lehet!
2015. jan. 21. 23:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy farag a fogból, az ínyt szokták felvágni, hogy tudjon kinőni.
2015. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!