Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet csinálni, ha nagyon...

Mit lehet csinálni, ha nagyon fáj a növekvő bölcsességfogam felett az íny? Vörös és azt hiszem begyulladt. Másik bölcsességfogam is fájt, de nem így. Érdemes elmennem fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon fáj, a másikkal is szenvedtem, az már majdnem teljesen kinőtt, ez a mostani csak a háromnegyedéig van meg, és nem tudom meddig bírom ezt ki. Most már nem csak evés közben, hanem állandóan fáj. Tudom,valahogy ki kell szakítsa a húst,de a másik fogammal nem volt elviselhetetlen ez a kín. A torkom is fáj, talán van köze a fogamhoz. A szüleim szerint ezt meg kell várni, előbb-utóbb úgy is megszületik az a fog. Mondjuk ők nem érzik milyen rémes ez és szerintem csak meg akarják úszni a fizetést egy magándokinál. Máshol tuti nem kerülök sorra egyhamar. Magán a fogínygyulladáson segít az öblögetőszer? Annyira piros és duzzadt a fogam körül. :( 18/L

2015. jan. 13. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod, csak a doki segít. Biztatlak rá, de nem irigyellek :(
2015. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 demonlord90 válasza:
ha még aktuális: a gyulladás öblögetéstől nem fog elmúlni, ki kell tisztítani az ínyt. Ha nem megy magadtól, fogorvos (jó esetben) egy pillanat alatt megcsinálja fájdalommentesen, illetve antibiotikumot is ír fel. Fájdalomcsillapításra 50 mg Cataflam vagy Flector kb 6-8 órán át hatásos (utóbbi picivel gyengébb, de gyomorkímélőbb). Ha másodjára is begyullad, kicsit meg kell metszeni az ínyt. A mandulára áttevődik a gyulladás, de ez valószínűleg pár nap alatt el is múlt.
2015. jan. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Röstellem, hogy nem válaszoltam, köszönöm a tippeket, a fájdalom igazából elmúlt, de torokgyulladásom lett. Bizonyosan amiatt. Kaptam antibiotikumot, el is múlt a gyulladás. :) Bár, még nem nőtt ki teljesen. :(
2015. febr. 19. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!