Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elkezdett nőni a bölcsességfog...

Elkezdett nőni a bölcsességfogam, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Egyik oldalt felül kijött egy apró taraj (kb 2*3 mm az egész). Nem fáj, csak meglepődtem. Hallottam, hogy a bölcsességfogakkal sok a gond, anyumét is ki kellett húzni annó. Mennyi az esélye, hogy fájni fog, ahogy tovább nő?

A fogaim amúgy is elég egyenletlenek, lehet hogy méginkább összekuszálja őket, ha csak egyik oldalon nő? Vagy majd jön a másik is? Mintha ott lenne az íny alatt...

Ugye nem érdemes csak ezért elmennem fogorvoshoz, ha nem fáj, nem vérzik?


2014. dec. 20. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet előre megmondani, egyénfüggő, és ezen belül még foganként is változik, nem mindig okoznak gondot. Lehet, hogy észre sem fogod venni, hogy nőnek, lehet, hogy fájni fog, begyullad, eltolja a fogsorodat. Most annyit tudsz tenni, hogy csináltatsz egy röntgent, azon látszik, hogy megindultak-e a bölcsességfogaid, problémásan állnak-e.
2014. dec. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet előre tudni. Nekem kint volt mind a 4 18 éves koromra, egyáltalán nem fájt, nem okozott semmiféle galibát. Nemrég kihúzta a doki az egyiket (10 évvel a kinövés után), mert el volt halva. Hogy mikor-hogyan történt ez az elhalás, azt se vettem észre, problémamentes fog volt, azért kapta ki, hogy ne kezdjen el töredezni. Egyik barátnőnek pedig már lyukasan kezdett kinőni huszonhányévesen', fájt is, nem sokáig volt a szájában..
2014. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó bölcsességfogam akkor fájt, amikor még nem bújt ki. De akkor a falat kapartam, semmi nem használt. Mióta áttörte az ínyem és jön kifele(1 éve), nem is érzem. Szóval szerintem megúsztad:)
2014. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!