Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog-húzás-fájdalom?

Bölcsességfog-húzás-fájdalom?

Figyelt kérdés
Pontosan 4 napja húzták ki a bölcsesség fogamat és még mindig eléggé fáj. Kb 10 perces foghúzás volt, de nem kellett vésni stb. 2 napja társul hozzá egy kellemetlen kesernyés szájíz. Ha nyelek akkor bele nyilal a fájdalom. Napi 4x mosok fogat és használok corsodylt is napi többször. Valakinek van esetleg ezzel bármiféle tapasztalata? Mennyi ideig fáj? Mikor múlik el ez a kesernyés szájíz? Előre is köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 17. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem kb. két hétig fájt, nekem sem volt vésés. Kb. a 6. nap után lett jobb, és onnantól lassanként fokozatosan egyre jobb. Kitartás! :)
2015. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást :) Kiegyeznék azzal a 6 nappal így látatlanba. :) Attól féltem, hogy begyulladt és azért fáj ennyire. Fájdalom csillapítót szedtél? Ha igen melyiket? A Dologit az hatásos volt 3 napig, de most már hozzászokott a szervezetem. algoflexet vettem most be.
2015. jan. 18. 00:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Tarts ki! Azért csak megcibálták az egész fogínyűnket, a csontot is.. Én Advill Ultra fortét szedtem 8 óránként, és úgy elviselhető(bb) volt. :)
2015. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kesernyés szájíz a corsodyl egyik "mellékhatása" egyébként. :) Nem biztos ettől még, hogy Te is azt érzed, de előfordulhat. Illetve nem tértél erre ki, de lehetséges, hogy a húzás helyébe kaptál egy kis neomicint a dokitól, hogy ne gyulladjon be a helye. Annak van még egy borzalmas íze olyan 3-4 napig.

A fájdalomról nem tudok nyilatkozni, mert az elég egyedi, de 1-2 hét elvileg még normális egy bölcsességfog eltávolítás után. Itt vagyok én ellenpéldának, mert nekem fekvő, impaktált fogat távolítottak el műtéttel majdnem egy órán keresztül, csontot fúrtak meg minden és se dagadás, se nagyobb fájdalom nem volt, csak első este. 2 nap múlva meg már nem is éreztem a helyét sem.

Egyébként a nyilalló fájdalom "oké", akkor van baj, ha lüktet folyamatosan, mert akkor nagy valószínűséggel begyulladt.

Jobbulást neked!

2015. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Advil ultrát 8óránként? Nekem az semmit sem hatott, én algopirint szedtem 4óránként (nem szoktam amúgy gyógyszereket szedni) de annyira brutálisan fájt, hogy máshogy nem lehetett elviselni, bár nekem egyszerre húzták felülről és alulról pedig vésték. Az az 1hét elég durva volt.
2015. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem múlt héten műtötték ki. A dokim megtiltotta, hogy szájfertőtlenítőt használjak, mert 1) megöli a hasznos baktériumokat, amik segítik a sebgyógyulást, 2) feloldja a varrt, és kinyílik a seb.

Nem kell túlzásba vinni a fogmosást.

Fájdalomcsillapítóból olyat szedj, ami gyulladáscsökkentő is. Valószínűleg gyulladásban van, ezért fáj.

2015. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi, a hasznos tippekek :) Szerencsére egyre jobb a helyzet és tényleg a 6 nap után kezdett el javulni. Ma szedték ki 10 napja és ma volt az első nap, hogy nem szedtem be semmilyen fájdalomcsillapítót. Amúgy a leghatásosabb az volt amikor bevettem egy fél dologitot és egy egész algoflexet. Ez a kombó kb 5-6 órára tünetmentessé tett még a legelső szenvedős napokban is. Útálatos dolog a fogfájás és a következményei, innentől tényleg félévente elmegyek a dokihoz, és rendbe rakatom a fogaimat. Köszi még1x mindenkinek most már túlélem az biztos :)

2015. jan. 23. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!