Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek van olyan szabályt...

Szerintetek van olyan szabálytalan fogsor amit már nem lehet szabályozni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kicsit már benne vagyok a korban 22 éves vagyok! Az elmúlt héten elmentünk egy fiatal orvoshoz aki megnézte a fogamat és azt mondta ezen sajnos ő már nem tud mit csinálni. Menjünk fel pestre a szájsebészetre meg ahol műtéteket is végeznek de szerinte ezt meg kell műttetni és talán még utána lehet szabályozni.

Az ő véleménye szerint kicsit előrébb van az alsó állkapcsom a felsőtől így a fogaim is. Illetve középen van hézag a két fogsorom között! Nem tudom,hogy most ő nem értette e meg vagy nem akarta bevállalni de nekem nem az lenne a fontos,hogy összeérjen az alsó és felső fogsorom középen , Hanem az,hogy a felsőt egy kicsit szabályosabbá tegyék és semmi más. Nagyon elkeserített!


2015. jan. 19. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is: mindig, minden életkorban lehet fogszabályoztatni.

A különbség a felnőttkori és a gyermekkori fogszabályozásban ott adódik, hogy gyermekkorban még zajlik a csontosodás, így lehet formálni, alakítani az állkapcsokat, ha harapási rendellenesség van (túlharapás, mélyharapás, előreharapás, stb)

Ezeket a harapási rendellenességeket felnőtt korban már csak foghúzással, vagy foghúzással kombinált állkapocsműtéttel lehet korrigálni.

Gyakori eset a rövid alsó állkapocs és a kiálló felső metszőfogak. Ilyenkor a felső állkapocsból 1-1 kisőrlőt eltávolítanak, majd a kezelés végén ha még szükséges, akkor az alsó állkapcsot műtéttel meghosszabbítják. A végeredmény nagyjából így néz ki:


[link]


A te esetedben mondjuk ennek pont az ellenkezője áll fent, de arra is találni jó before/after képeket, ha beütöd a google-be, hogy "ortognath surgery". Például ez is elég látványos:


[link]


Elhiszem, hogy Te csak a rést szeretnéd eltüntetni, de általában nem végeznek "részmunkákat" a fogorvosok sem. Ha látják, hogy más probléma is van, akkor azt is meg kell oldani. A fogszabályozás nem csak esztétikai, de egészségügyi kérdés is. Ha nem megfelelően záródnak az állkapcsok, akkor a fogak máshogy kopnak, hamarabb szuvasodnak és az állkapocs ízület is tönkremegy idővel.


Két helyet ajánlanék neked jó szívvel pesten, ahol egészen biztosan megtalálják a megoldást a helyzetedre. Az első Dr. Hermann Gábor ( [link] Ő abszolút a műtétek és a húzások ellen van, általában minden helyzetre van egy alternatív megoldása, bár árban nagyon húzós.

Kevésbé drága, de még mindig igen kreatív és minőségi munkát végez Dr. Csiki Péter ( [link]


Hozzájuk mindenképpen elmennék a helyedben egy konzultációra, ha időd és pénzed engedi és nem szeretnél olyan kompromisszumos megoldásba belemenni amit később az egészséged vagy az arcod esztétikája bánna.

2015. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm részletes tájékoztatásodat és segítségedet!!

Nagyon rendes Tőled! Még egy esélyem van egy másik orvosnál a jövőhéten! Remélhetőleg ő is tud benne segíteni de ha végképp nem akkor Marad valamelyik a kettő közül amit küldtél!

2015. jan. 20. 16:07
 3/4 anonim válasza:
Ha ilyen hülyeséget kérdezel a tied biztos azt.
2015. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neked lehet hülyeség okos nyúl de ha az orvos küld el konkrétan azzal,hogy ő sajnos ezen nem tud segíteni meg nem tud vele mit csinálni akkor hülyeség? Nem a a lábujjamból szívtam ki.... Akkor megkérdeztem volna szerinted? Ne legyél már ennyire buta hátsó rész!
2015. jan. 26. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!