Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után Dalacin-t írt...

Foghúzás után Dalacin-t írt fel az orvosom (antibiotikum). Téli időszakból adódóan szedek D-vitamint. Ez a 2 ütheti egymást, értsd kioltják egymás hatását, lévén a D vitamin erős antioxidáns?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a dalacin fontosabb most, mint a D vitamin, ha már választani kell. De amikor felírták neked a dalacint, miért nem mondtad, hogy mit szedsz? tényleg szükség van D vitamin pótlásra? Túl lehet adagolni!
2015. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha már nagyon fog fájni a begyulladt fogad akkor magasról nem fog érdekelni téged, hogy beszedd a D vitamint, inkább azt fogod kihagyni, nem pedig a gyulladáscsökkentőt...

Amúgy meg egy kis szünet a D vitaminnal nem fog ártani.

2015. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sok összefüggés nincs.
2015. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár ezek inkább terelések, mint konkrétumok. Azért szedek D-vitamint normál adagban, mert nyilvánvalóan tél van, és szüksége van a szervezetnek rá, jobban, mint hinnétek, tehát megoldást kértem, nem azt, hogy hagyjam el, aztán minden megoldódik. (Nem kötekedésből, vagy személyeskedésből írom mindezt, bocsi attól, aki annak veszi.) Esetleg valaki, aki rendelkezik mélyrehatóbb egészségügyi ismeretekkel? Neten mindent amit eltudtok képzelni, írnak..
2015. jan. 20. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magnéziumot szedek mert terhes vagyok, az olyan, ha beveszel mellé valami mást akkor az a más nem szívódik fel. Minimum 3 órát kell várnod arra, hogy a másik tabletta érjen is valamit. Általában minden gyógyszer és táplálékkiegészítő ami ilyen tulajdonságokkal bír 3 óra alatt szívódik fel teljesen a szervezetben. Nem tudom, hogy a D vitamin ilyen-e, de ha attól félsz, hogy esetleg nem hat a másik akkor tedd azt, hogy vársz 3 órát és beveheted. Amúgy meg minden ilyesmi kúra közben nem árt ha néha tartasz egy kis szünetet. Semmi bajod nem lesz attól, ha 1-2 napig nem szedsz vitamint. A D vitamint amúgy még normál adagnál is túl lehet adagolni, főleg ha egyéb kiegészítőt is szedsz pl kalciumot, mint mindent, mert van amikor a szervezet telítődik és szüksége van egy kis szünetre...
2015. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlhipohonderkedni, baja embernek nem lesz attól, hogy pár hétig D vitamin nélkül húzza ki a telet.

Ezen az égövön az emberek 99%-a is túléli...

2015. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!