Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már itt valakinek állkapo...

Volt már itt valakinek állkapocs műtéte? Nekem a felső állkapcsom előrébb van mint az alsó, és elvileg ezt már fogszabályzóval nem is lehet helyre hozni. Most egy erőltett fogszabályzó van bent ami SZÖRNYŰ.

Figyelt kérdés

6 hétig lesz bent, remélem anorexiás leszek.:)...

jövöre leszek 17, félnem kéne? Mennyi idő lesz mire meggyógyul, stb?..



2015. jan. 28. 14:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
onnan szedtem ezeket a "butaságokat", hogy nekem spec. a fogszabályzó orvos mondta. Azt mondta, csak akkor lehet megoldani a fogaim helyzetét, ha műtétet vállalok. Viszont benne van a pakliban, hogy rosszul sikerül, és egy életre tönkreteszem magam. Na én ezt nem vállaltam.
2016. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#8-as: (#1-es vagyok) Nekem meg az annyira vicces, hogy 4,5 fél hónap után ideböfögsz, hogy nevetgélsz azon ami amúgy az igazság.

Szintén a fogorvosaim mondták (Budapest Dentál), illetve Dr. Hermann Gáborral jó pár videóinterjú fellelhető az interneten, ő is ezen az állásponton van és ő messze a haladóbb szellemű vonalat erősíti. 18-20 év alatt általában ez műtét nélkül korrigálható szájpad és alsó állkapocs tágító ívekkel, mivel akkor még a csontosodás nem fejeződött be és alakítható az állkapocs.

2016. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Én most leszek januárban 19 éves, és február 1-jén műtenek. Bulldogharapásom van, és egyelőre úgy tűnik alsó és felső is lesz, külön kiemelték hogy nálam nagyobb hangsúly lesz azon, hogy a felsőt előrébb hozzák, mert az nem fejlődött ki rendesen.

A műtétről: igen, biztos, hogy fájdalmas az első pár hét, és tényleg csak folyékony kaja lesz az első pár hétben, de ha valaki nem szereti a mostani kinézetét, az miért ne vághatna bele? Az efféle rendellenességeket tényleg nem lehet máshogy megoldani. Foghúzásos meg ilyesmi megoldások...nem fogja megoldani. Az én bulldogharapásom (alsó állcsontom a felső előtt van) még nem is tartozik a legvészesebbek közé, de bőven elég ahhoz, hogy utáljam :D Most a műtéthez közeledve kezdtem el meginogni csak, hisz most érzem igazán, hogy mindjárt itt van, és bennem volt a kérdés, hogy vajon megéri-e? Tényleg ennyire vészes lennék? Fiúknak így is soknak tetszettem stb... De rájöttem, hogy ha magammal nem vagyok kibékülve így akkor nincs min gondolkozni. Elfogadhatnám magam így de az sosem lenne annyira őszinte. És ha itt ez a lehetőség, hogy normális harapásom lehet normális arcszerkezettel, akkor igenis bevállalom a kockázatot, hogy bármi balul sülhet el (hozzáteszem ezek nem olyan gyakoriak ám). Szóval bár ez a kérdés már nem mostani, bárki olvassa ezt, és hasonló problémája van, én csak biztatni tudlak a műtét mellett:)

2017. dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!