Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik az állandó fogszabályzó...

Mik az állandó fogszabályzó előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Pl. hallottam olyat, hogy sok embernek megromlott alatta a foga. Vagy hogy tönkreteszi a fogzománcot. igazak ezek?

Olyanok véleményére vagyok elsősorban kíváncsi, akiknek van vagy volt ÁLLANDÓ fogszabályzója.Előre is köszönöm.


2008. aug. 23. 09:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem állandó fogszabályzóm van, 1 éve és még fél évet kell rajtam lennie. A fogaim hihetetlenül összevoltak kuszálódva, volt farkas fogam is, de gyönyörűen beálltak/nak a helyükre!

Igen, sajnos megromolhat alatta a fog, ha nem elég jó a szájhigéniád, de szájvíz, egy jó fogkefe, + néha fogszuvasodás gátló cukorka(mondjuk orbit professional mint..) ezt könnyen orvosolni tudja. Előnynek azt is mondhatom, hogy sokkal gyorsabban kész lesz mint az éjszakai(én pl. 14 vagyok jövőre megyek középsuliba, pont addigra veszik le) és nem kell vele este szenvedni, hogy nem tudsz aludni. (mondjuk az állandónak is kell vagy 3 nap míg megszokod) A fogzománcot nem hiszem, hogy károsítaná, lehet megsárgul egy picit a fog, de fogszabályzás után csináltatok egy fogfehérítést :)

Szóval szerintem ÁLLANDÓ!

2008. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönö szépen:) én 15 vagyok eddig éjszakaim volt és most úgy néz ki, hogy lehet hogy lesz állandó. én szeretnék, de aminek átlátszó a rátét része, az nagyon drága, a sima meg nagyon brutálisan néz ki..:S
2008. aug. 23. 09:28
 3/12 A kérdező kommentje:
ja, a gyors válaszodat köszönöm:P
2008. aug. 23. 09:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó fogszabályzó előnye hogy hamarabb helyrejön a fogad hátránya csak annyi hogy egy két kajamaradék beleragadhat.De azt fogkefével simán el lehet távolítani.

Amikor voltam a fogászaton a fogorvos mondta hogy az a fogszabályozó amelyik levehetős vagy csak éjszakára használunk lasabban jön helyre a fog.

2008. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia, nekem közel 10 éve volt éjszakai és állandó fogszabályzóm is. Az áééandó után kellett még vagy 1 évig éjszakait hordani, hogy ne csússzanak vissza a fogak az eredeti helyükre. Nekem akkor porcelán fogszabályzóm volt, ez fehér és egyáltalán nem feltünő. A fogaim állapotáról meg annyit, hogy még sohase húztak ki fogamat és lukas fogam sincs :-)

Minden a megfelelő szájhiginián múlik. Fontos, hogy MINDEN étkezés után fogat kell mosni. Akkor nem lesz semmi gond.

2008. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és milyen árban vannak a porcelános fogszabályzók?
2008. aug. 24. 12:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!


Nekem pár napja vették le a fogszabomat. Megkönnyebbülés volt, de nem azért mert rossz volt.

előnye: könnyebb megszokni, Hamarabb rendbe hozza a fogaidat. nálam csodálatos eredményt hoztak szinte hihetetlen.

3 és fél (majdnem 4 )évet volt rajta.

Hátrány: Előszőr kisebzi a szádat és néhány kaja csipni fogja pl.:paradicsom.

Közösségben nem ajánlatos rostos gyümi levet inni, se mákosat enni (az amugy is beleragod de fogsz.-szel tiszta rémálom. A húsokkal is bajban voltam, de ha kisebb darabokra vágtam és a szám közepére tettem nem ment bele.

De majd kapsz egy speciális fogkefét amivel könnyeb tisztitani.

2008. aug. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
egyre jobban megnyugtattatok:) köszi.
2008. aug. 27. 10:44
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

Szia!

hát most,hogy így olvasom a válaszokat "már" nevetnem kell:)

Nekem volt állandó fogszabályzóm 4 évig,mikor felrakták,valami speciális izé kellett a számba,amitől nem tudtam 2 hétig enni,mert már akkor nehéz helyzetbe kerültem,mikor a saját nyálamat kellett lenyelnem,ilyen gyümölcsleveken éltem úgy ahogy(de fogyókúrának isteni volt,minusz 9 kg)

aztán következett egy nyugisabb időszak,viszont ahogy múlt az idő,az ínyem ránőtt a fogszabályzóra,szóval azt onnan már nehezen lehetett leszedni,jó akkor bedurrant az egész arcom,irány a szájsebészet,kisebb műtéttel sikerült rólam letépni..

na persze akkor 2 héten keresztül mindennap vissza kezelésekre,több tízezerbe került,de ha az egészet nézem ez a legkevesebb,mert akkor megint nem ettem két hétig..

így egyszer elájultam,akkor mentő meg minden ami kell,egy hétig infúzión éltem..

na de ez az én történetem,ez volt az ára egy szép mosolynak,hogy megérte-e?

nem tudom,talán igen,de lehet hogy nem,mindenesetre nem vállalnám be mégegyszer..

de attól függetlenül az ilyen esetek elég ritkák,szóval azért ne izgulj:)

2008. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ohh, hát köszi:) azért durva ami veled történt, de legalább már szép a mosolyod:)
2008. aug. 30. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!