Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt gyökeres foghúzás fáj?

Gyulladt gyökeres foghúzás fáj?

Figyelt kérdés
Holnap húzzák ki a jobb hátsó-felső fogam, mivel a 3 gyökérből 1 be van gyulladva és nem múlik el. Az orvos azt mondta, hogy az épp bölcsességfogam nem fog tudni miatta normálisan kijönni, szóval jobb lenne kihúzni és nem szenvedni vele. 2 hete nyitva van a fogam, evéskor kis vattát teszek a lyukba hogy étel ne menjen bele, utána pedig jól megmosom de a szájpadlás felőli gyökér nem akar begyógyulni. Egyáltalán nem fáj a fogam, csak ha megszívom akkor érzem hogy fura érzés. Olvastam, hogy a begyulladt fog kihúzása fáj, de ott rendesen begyulladt fogakról van szó, nem pedig ilyen 1 gyökérnyi gyulladásról amit nem is érzek. Fájni fog?

2015. márc. 18. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha erős gyulladásban van a fog, akkor sokszor nem hat az érzéstelenítő, ilyenkor fájhat a foghúzás, de ha hat az injekció, akkor nem. Gondolom nem húzza ki ha nem hat az érzéstelenítőm hanem tesz a gyökérbe valami gyulladáscsökkentőt, vagy felír gyógyszert és majd pár nap múlva húzza ki.
2015. márc. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen minimális gyulladásban volt, de előtte már elkezdtem szedni antibiotikumot. Baromi sok fájdalomcsillapítót kaptam, mégis fájt már a húzás a végére. De én egyedi példa vagyok, mert másfél órán keresztül kínzott...(na jó, a fogorvosom egy Istennő, az én fogam volt nehéz eset). Az én élményem friss, remélem neked jobb élmény jut!
2015. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kihúzta! Az érzéstelenítő hatott valamennyit, de mivel gyulladt volt kicsit azért éreztem. Nagy a fájdalomküszöböm, de azért fájt mikor húzta a fogam, azért tudtam kibírni mert folyamatosan arra gondoltam, hogy mindjárt kint van - mindjárt kint van. :)

Kicsit ledöbbent a fogorvos és az asszisztens mikor meglátták a fogam, a gyökerek teljesen kifele álltak. De megvolt, túléltem köszi a kommenteket. Most az miatt van a para, hogy nem szabad tüsszentenem/orrot fújnom nehogy átszakadjon az arcüregem. Meg belerakott a lyukba valami kis fekete fertötlenítő szivacsokat amik megakadályozzák, hogy a kaja belemenjen. 1 órája húzták ki, azóta még nem nyúltam hozzá, ugyanúgy a számban van még a géz amit harapnom kell.

2015. márc. 18. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!