Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzóval...

Állandó fogszabályzóval meddig nem tudok enni? Több lent.

Figyelt kérdés
Harmadik napja van fent a fogszabályzóm.Egyszerűen megőrülök,elegem van,fáj,szúr,húzza.Akárhogy rakom rá a viaszt akkor is rossz.Teljbegrízen kívül semmi nem megy le.Éhes vagyok,de nem megy le más.Zavar a szájpadlásomnál az a tágító vagy mi,mindig beleakad a kaja.Szúrja a nyelvemet,a szám 10x akkorára van dagadva.Mikor beszélek fáj a nyelvem és teljesen selypítek.Ez mikor fog elmúlni?Kérlek szépen írjatok valami biztatót mert megzavarodok.

2015. ápr. 4. 21:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hasonló fogaim vannak mint neked az első képen voltak.A második képen mintha kisebbek is lennének a fogaid.Gyönyörűek lettek:) Meddig volt fent?:)
2015. ápr. 4. 22:59
 12/19 anonim ***** válasza:

A felső 2,5 évig, az alsó csak fél évvel később került fel, szóval az csak 2.


Szépséghibája a dolognak, hogy aztán egyetemre mentem, elmaradtak a kontroll vizsgálatok, nem hordtam már az éjszakait, és alul kicsit visszacsúszott... persze nem olyan rusnya, mint előtte volt, és ez csakis az én hibám :D

2015. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépek lettek:)
2015. ápr. 4. 23:14
 14/19 Gyémántlány ***** válasza:
Általában 1-2 hétig fáj a fogszabályzó maximum, utána teljesen megszokod. Egy ideig pépes kajákat kell enni, ez igaz, de semmiképpen sem hónapokig! Csak addig legyél óvatos a szilárd ételekkel, amíg fáj a rágás, mert egyébként semmi más bajod nem lesz tőlük.
2015. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés..Nem igazán tudom elmagyarázni..De megpróbálom.Szóval van a fogam amin rajta van egy gyűrű,utána jön a másik fogam.És közötte ugye lett egy lyuk,és rakott közé ilyen fehér tömést.Szerintem viasz,vagy nem tudom.És tegnap jobb oldalról kijött és van egy nagy lyuk közte,és fáj.Ez most baj,vagy tömjem tele viasszal? Remélem érthetően magyaráztam el.
2015. ápr. 8. 11:31
 16/19 Gyémántlány ***** válasza:

Szerintem semmiképpen se kezdj otthon ilyen projektekbe, ha nagyon zavar a dolog, hívd fel inkább a fogorvost, hogy mit lehet ilyenkor tenni.

Ha jól értelmeztem, a két fogad között csupasz íny van, ugye? Az most egy darabig érzékeny lesz, de idővel bírni fogja majd a strapát, ha kicsit begyógyul a felszíne.

Ja, és egy tipp: ha nagyon rossz a helyzet, nyugodtan vegyél be egy fájdalomcsillapítót! Az ilyen csontfájdalmakra elég jól hatnak. Kitartás :)

2015. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen most íny van közötte.És a között még ilyen fehér tömés volt.Szerintem viasz volt az is mert puha volt ahogy kijött.
2015. ápr. 8. 11:44
 18/19 Gyémántlány ***** válasza:
Az a lényeg, hogy legyél most türelmes, mert ezek a fájdalmak elmúlnak, nem is olyan hosszú idő alatt. Most próbálj meg ne erre koncentrálni, mármint persze, nagyon nehéz nem ezzel foglalkozni, de tényleg feleslegesen stresszelsz rá ezekre. Minden rendben lesz :)
2015. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Felhívtam a fogorvosomat,és azt mondta,hogy az egy ilyen gumiszerű tömés volt benne,és teljesen normális ha kiesik,csak egy ideig kellemetlen érzés lesz:)

Köszönöm!:)

2015. ápr. 9. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!