Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogas kérdés. Erre mi a megoldás?

Fogas kérdés. Erre mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Felül az egyik első metszőfogam kicsit hátrébb volt, minta másik, így kisebbnek tűnt. A fogorvosom azt mondta, hogy ugyanakkora, csak azért látszik kicsinek, mert hátrébb van, a megoldás a fogszabályozás. 2 évembe (és több 100 000 Ft-ba)telt, mire fogszabályzóval egyenesbe hozták. Most már rendesen látszik, hogy tényleg kisebb. Nem sokkal, de engem eléggé zavar. Mit lehetne vele kezdeni? Lehet olyat, hogy a nagyobbat lecsiszolni akkorára, mint a kisebb? Vagy héjat rakatni a kisebbre? De akkor a nagyobbra is kell, hogy egyforma legyen. És ez így még elég sok pénz. Én alapból azt akartam, hogy rakjon héjat rájuk, de azt mondta, hogy egészséges fogakat nem fog megcsiszolni. Rábeszélt a jó drága szabályozásra, ami miatt a munkahelyen 2 évig hallgattam a cikizést, és az alap probléma meg se szűnt. Közben a dokinő elment szülni, aztán elköltözött, hozzá nem fordulhatok a kérdéssel. Már van új fogorvosom, de most úgy akarok odamenni, hogy legyen konkrét elképzelésem, és ne tudjon újra rábeszélni valami hülyeségre...
2010. febr. 19. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Egészséges fogat is lehet " csiszolni", ha valamilyen esztétikai beavatkozast szeretnél, nevezetesen a kisebb metszodre kompozitbol vagy porcelanbol héjat rakatni. A kompozit olcsobb, és egy ulésben meg is van, elonye, hogy csak minimalis mennyiséget kell eltavolitani a fogrol. ( én is ezt fogom csinalni, a 11 esem egy picit letort alul). Héj esetében nem kell a masik metszodhoz nyulni, ugyanolyan alakura, szinure fel lehet épiteni a masikat.

Az nagyon rossz otlet lenne, hogy a nagyobb metszod csiszoltasd le akkorara mint a kisebb, nem lesz esztétkius a végeredmény. Legvégso esetben ( de ez a megoldas héjjal kikerulheto), koronat rakatsz a kisebb metszodre, de mondom, ezt nem érdemes.

2010. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nekem majdnem ugyanez volt, igaz kisebb nem volt csak az egyik előre fele állt a másik meg hátra, hát én lecsiszoltattam mindkettőt és tetettem rá egy dupla koronát. Ehhez kb feléig le kellett csiszolni mindkettőt, amúgy mindkettő egészséges volt.
2010. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2010. febr. 20. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!