Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj tisztítás közben a...

Miért fáj tisztítás közben a már kiidegelt fogam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


tudom hülye kérdés... de van valakinek ötlete miért fájhat a második kezelés alkalmával a már kiidegelt fog? Előző alkalommal az orvos felnyitotta, kitisztogatta tett bele gyógyszeres tömést. Most kiszedte ezt a tömést és injekció nélkül próbált belenyúlni a fogamba de csillagokat láttam annyira fájt. Injekció kellett, hogy át tudja tisztogatni még egyszer és kiöblíteni. Most pedig nem zárta le semmivel mivel ennyire érzékeny volt.


Ami aggaszt, hogy azt mondta nem tudja mitől fájhat még mindig mivel nincs benne ideg. És nem is fájhat. Hát... ha az nem fájdalom amit én éreztem akkor nem tudom mi.


Esetleg valaki járt már így? Már rettegek visszamenni....



2015. jún. 2. 08:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonló szituációban már voltam sajna. Volt egy fogam, amin elég mély volt már a lyuk, ezért nem is bírta a tömést, gyökérkezelni kellett. De én is úgy voltam vele, hogy hiába szedte ki az idegeket mégis fájt. Aztán azt mondta a fogdoki, hogy kell pár nap, míg megnyugszik, beletette a gyökértömést. Persze az alatt is fájt, de hiába mondtam, rátette a fedőtömést, aminek aztán az lett a vége, hogy már annyira fájt a fogom, hogy 3 nap múlva ki kellett húzni. Később kérdeztem meg egy másik fogorvost, hogy ez mitől lehetett, és ő azt mondta, hogy vagy nem volt teljes körű az idegek eltávolítása, vagy pedig már annyira mélyen volt begyulladva a dentin, hogy mindenképpen ki kellett volna húzni.
2015. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még gyulladásban lehet, gondolom ezért nem zárta le, hogy távozni tudjon aminek kell. Dalacint nem írt fel?

Van amikor többször is kell tisztogatni, hogy végleg be lehessen tömni.

2015. jún. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm...


Kedves első, nekem is először mély tömést tettek bele és azt nem bírta. Jaj nem szeretném elveszteni a fogat:((


Kedves második válaszoló, nem kaptam gyógyszert, sajnos már csak a hazafelé úton jutott eszembe hogy nem-e lett volna hasznos feliratnom egy antibiotikumot.

2015. jún. 2. 08:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne, nekem írtak fel Dalacint már gyökérkezelés előtt, az 1 hét alatt levitte a gyulladást és nem is fájt annyira a kezelés.
2015. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!