Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz fog, hogy kezeli a...

Rossz fog, hogy kezeli a doki? ilyen még nem volt nekem!?

Figyelt kérdés
Van egy rossz fogam, le van törve(teljesen rossz). Mellette a fog ínyemen megjelent egy gennycsomó . Olvastam itt már ilyeneket , de azért érdekel. A doki ad rá valamit és miután lement a duzzanat azután kihúzza? Vagy lemegy a duzzanat , gyökérkezelés és csak utána húzza ki ?

2015. jún. 10. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Attol fugg. Lehet, hogy ki kell huzni, lehet, hogy nem.


Ha ki kell huzni, akkor az lesz az elso hogy kihuzza, aztan kikezeli a gennycsomot. Gyokerkezelni mar nincs mit, mert a foggal egyutt a gyoker is megy (utana koronat tesznek a fog helyere).


Ha meg lehet menteni, akkor kikezeli a csomot, kitisztitja a gyokeret, es felepiti a koronat a gyokerre.

2015. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, elirtam; ha kihuzzak, akkor utana hidat tesznek a helyere, nem koronat.
2015. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú basszus már most parázok. Fáj amikor a gennycsomót ki tisztítja vagy az már semmi lesz egy foghúzáshoz képest?

És milyen érzés a foghíd vagy olyan mintha egy fog lenne ott ? (már húzták egy fogamat de akkor 12 voltam ). Amúgy köszi a választ

2015. jún. 10. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha gyökérkezeli a fogad, akkor a pukli majd magától lemegy, nekem is volt egy ilyen fogam, körülötte az íny duzzadt, teljesen rendbejött gyökérkezelés után.

Lehet kapsz antibiotikumot és 1 hét után húzza ki, vagy gyökérkezeli, attól hogy le van törve, még be lehet tömni, illetve ha ínyig letört, akkor csapos megoldással és koronával is menthető a fog.

2015. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kezelést a fogorvosi vizsgálat eredménye határozza meg (megtekintés, vitalitás vizsgálat, röntgen). A gyökérkezeléshez szükséges feltételek:

- egyenes (maximum enyhén hajlított) gyökér és gyökércsatorna - ez csak röntgenen látszik

- a gyökércsúcs körüli szöveteknél nincs ciszta (ha van akkor a szájsebészetileg ki lehet venni és utána lehet gyökérkezelni)

- a fogon nincs repedés és nem emelkedett ki a helyéről, ami feszülő érzéssel és ráharapásra történő fájdalommal jár

- rágófog esetében a pulpakamra (a fogbél ürege a koronában) alsó fala ép

- a korona alkalmas a felépítésre, vagyis van elég foganyag, ami jó széli záródással megtartja a tömést vagy a csapot.

Minden más esetben (görbe gyökér, íny alá érő szuvasodás vagy törés, mozgatható fog, ráharapásra fájdalom) csak a fog eltávolítása és a sebgyógyulás után pótlása jöhet szóba.

2015. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!