Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik oldalon szemfog...

Az egyik oldalon szemfog helyén tejfog van, és ez nem is fog változni, mivel felül kb. vízszintesen áll a szemfogam. Az orvos fogbeültetést javasolt. (Kérdés, tovább lent)?

Figyelt kérdés
Elég zavaró, mivel a bal oldalon a normális szemfogam jóval hosszabb, a másik oldalon meg egy kis apró tejfog éktelenkedik. Nem szívesen vállalnám be a fogbeültetést, mert hallottam a kockázatairól, meg az ára sem túl kedvező.. Viszont, a későbbiekben stewardess szeretnék lenni, így valamit tenni kell ez ellen. Valaki tudja esetleg, hogy ebben a szakmában melyik az elfogadottabb, az implantátum, vagy a "szabálytalan, tejfogas" fogsor? +Más megoldás nincs erre?

2015. jún. 14. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló az esetem. Nálam szó sem volt fogbeültetésről, felraktak fogszabályzót (mert amúgyis kellett) és egy műtét alkalmával a szemfogamat "összekötötték" a fogszabályzóval. Nem egy gyors folyamat sajnos.
2015. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az hogy fogszabályzással meg lehet-e oldani az az esettől függ. Ha nincs maradó fog, vagy van, de a gyökere jelentősen elgörbült, akkor tényleg csak az eltávolítás az egyetlen járható út. Implantátum helyett lehet hidat is csinálni, az kevesebb kockázattal jár. Egyébként sokan nem mondják ki, de ódzkodnak az implantálástól a fogorvosok között. Persze lehet nagyon szép és hosszútávú az eredmény, de ehhez nem elég a kézügyesség. Elég egy kis mennyiségű spóra a homokfúvóból vagy akárhonnan és máris nagy a baj (az implantátumot nem olyan egyszerű kiszedni).

Szóval implantátum helyett megoldás lehet még a híd is (a két szomszédos fogat lecsiszolják és tesznek rá egy 3 tagú koronát). De tulajdonképpen ha egészséges, a gyökere egészben megvan (nem szívódott fel) és a funkcióját be tudja tölteni a tejfog, akkor egészségügyileg nincs kockázata annak ha megmarad.

2015. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és ha esztétikailag mégis zavarna, akkor lehet rá héjat ragasztani - vagyis tulajdonképpen felépíteni egy olyan formára hogy maradó fognak látszódjon. Persze ez is esettől függ. Nem egészen értem: akkor most a tejfog az ami vízszintesen áll, vagy a maradó fog az miközben a tejfog benne van a sorban?
2015. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A tejfog normálisan áll, fent az ínyemben a maradó fog ami keresztben áll, ezért nem tudott kinőni. A héjas ötletet felvetettem a fogorvosnak, de azt mondta, hogy azt tejfognál nem lehet megoldani, mert nem olyan a szerkezete. :/

Ui: köszönöm az eddigi válaszokat

2015. jún. 14. 21:00
 5/7 anonim válasza:

Ha jol ertem akkor jobb felso harmasod alatt ott a tejfogad meg es felette van egy maradando csontfog. Azaz nepi neven "farkasfog". A tejfogat ha idoben kohuztak volna a csontfog mwgjelenese elott akkor beallt volna valamennyire annak a helyere. (Hat drasztikus de praktikus azt szoktak mondani.) Elottem mar irtak, hogy rezleges hidat (koronat) helyezzenek fel. Igazabol a korona dolognak van olyan lehetosege is, hogy nem kell egybol harom fogat lecsiszoltatni eleg csak ketto. Vagy lehetoseg szerint talan a tekfogra lehet meg egy Cirkon korona. Baromi draga mulatsag, de az tenyleg teljesen olyan montha igazi foga lenne az embernek. Mivel nagy a fenyaterezto kepessege hasonlo modon mint a csontnak.


Az implantologiarol meg csak az a velemenyem, hogy akarki is emlitette ezt a sporas baromsagot eleg hiszekeny.


Nekem multohnapban ultettek be 2 darab SGS markaju implantatumot. Masnapra alig fajt a helye.

Igaz a behelyezesnel kisse rosszul lettem, de csak az adrenalin.

A gyogyulast pedig nagyban befolyasolja, hogy valaki dohanyzik-e vagy sem. En elotte 1-2 hettel letettem a cigarettat inkabb. Draga mulatsag ha ujra kellene rakni. Igy inkabb lemondtam errol a rossz szokasrol.

Mikor szivtam a cigarettat szenvedtem a foghuzasok utan, de implantatumoknal antidohanyoskent mar nem volt semmi gond.


25/F

2015. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi ismételten a választ, mivel most érettségiztem csak a fogorvoshoz sikerült eljutnom, ő viszont beutalt egy másik városi fogsebészhez, és az van a papírra írva, hogy "nem lehet fogszabályozással helyrevinni, kérem a beteg ellátását" és ezt emlegette ugye, hogy implantátum lesz a megoldás. a napokban meglátogatom ezt az orvost, és megkérdezem a lehetőségeket. egyébként nem dohányzok, ilyen szempontból nem kell aggódnom. :)
2015. jún. 19. 11:36
 7/7 anonim ***** válasza:

"akarki is emlitette ezt a sporas baromsagot eleg hiszekeny."

Azért mert az esetek jó része problémamentes, még nem leszek hiszékeny. Fogászati klinikán dolgozom, rengeteg fogorvost ismerek, segédkeztem már beültetésnél és mindenki frászt kap attól hogy homokfúvóval vagy bármi mással menjen bele egy egészséges csontba (az még rosszabb ha gyulladás volt a csontban). A spórák, baktériumok szabad szemmel nem láthatóak, tulajdonképpen csak a véletlenen meg a jó Istenen múlik hogy nem fog a beteg a következő héten egy phlegmone-val az arcán jönni. Az tök jó hogy te leszoktál ezért a dohányzásról és az immunrendszered sem utasította el az implantátumot, de ne magadból indulj ki.

2015. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!