Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az baj ha 12 évesen csak napi...

Az baj ha 12 évesen csak napi egyszer mosok fogat? Vagy inkább kétszer kéne?

Figyelt kérdés
Csak este. Ez baj?

2015. aug. 16. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból napi 3 fogmosás lenne a normális(reggel,délben,este), de az emberek általában csak reggel és este szoktak.Nekem is van hogy kimarad a reggeli fogmosás a nagy siettségben, de ennek nem így kellene lennie, napi 2 fogmosás szerintem kell.
2015. aug. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! A csak este valamivel jobb, mint a csak reggel, de jobb lenne a reggel és este. Hogy mennyire baj, az attól is függ, hogy mennyire vagy szerencsés alkat.


Szerintem nézd meg egy tetszőleges fogászat fogpótlás árait (pl. ez: [link] ), aztán döntsd el, hogy mennyire fontos neked a saját fogaidra vigyázni. A pótlás amúgy sérülékenyebb is, folyton parázhatsz, hogy mikor törik le, de már egy tömés is alászuvasodhat és egyre nagyobb tömés kell. Persze sokkal jobb, mint a kezeletlen, romló fogazat és aki olyan alkat, annak mindenképpen kilyukad a foga. De szerintem ne a fogmosáson múljon.

2015. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
bőven elég 1 is csak utána már ne egyél aznap, és kerüld a túlzott cukros étkezést.
2015. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
A napi 2-3 fogmosást, meg a minden étkezés utánit a fogkrémgyártók, rágógumigyártók hangoztatják, szerintem elég egyértelmű, hogy miért. Na meg a maszek fogorvosok, hogy többet járj oda érzékeny fogak miatt, merthogy hosszú távon a túl sok fogmosástól sokkal jobban kopik a fogzománcod még a legjobb minőségű fogkefével is. Napi 1 kell mindenképp (este a legjobb az utolsó étkezés után), de napi 2-3 már sok, fölösleges és nem is tesz jót.
2015. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az utolsó étkezés után fél órával . étkezés után sem okos közvetlenül.
2015. aug. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

reggel, étkezés után talán negyedórával kellene fogat mosni, aztán napközben öblögetni, este lefekvés előtt szintén fogmosás..elengedhetetlen az egész napos tiszta szájüreg..

a rágógumi néha jó, de bizonyos szitukban gusztustalan.

Ha velem beszélget valaki, és gumit rág, arra rászólok, hagyja abba..


nagyon fontos a jó fogkrém..azok általában nyolcszáznál kezdődnek...ne legyen benne csiszolóanyag, mert az hazavágja a zománcot..csak finoman fertőtlenítsen.


az egyszeri fogmosás kevés... de pont száz százalékkal több, mintha egyszer sem..

az emberi kapcsolatok egyik meghatározója az ápolt fogsor..


nem a hófehér fog, hanem az ápolt..a szín az gyárilag kódolt, nem biztos, hogy hófehéret szerelt az őseidbe az evolúció.

2015. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is a napi min. 2, de inkább 3 fogmosás oldalán állok.


Mellesleg nem lennék veled szemben beszélgetés közben...

Legalább reggel mosnál fogat, hogy ne legyen büdös a szád egész nap.

2015. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Azt szoktuk mondani,hogy minden főétkezés után!Amennyiben elfogadod: arra az esetre ha szép kort megérnél,ne túl erős kefével,és kör-körösen illetve le-s föl függőlegesen,mert az erős szálak hosszabb idő alatt kikezdik a fognyakat!
2015. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7


Sosem mosok fogat reggel, és sosem büdös a szám.

Este eléggé lecsökken a nyáltermelés, így a baktériumok se nagyon termelődnek, szóval ha kimarad a reggeli fogmosás nem feltétlen hatalmas probléma.


Persze ha van rá idő, akkor miért ne, ártani semmiképp sem árt, de csak azért, mert valaki nem most reggel fogat még egyáltalán nem biztos, hogy büdős lesz a szája.


Meg reggel amúgy is problémás a fogmosás, vagy kaja előtt mosol fogat, aminek semmi értelme, vagy általában rögtön kajálás után, ami nem jó, legalább fél órát, bár inkább 45-60 percet kéne várni evés után, és csak utána fogat mosni, legtöbb embernek meg nincs ennyi ideje reggel.

2015. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!