Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit használjak a fogínyvérzésr...

Mit használjak a fogínyvérzésre, ami hat/használ is?

Figyelt kérdés
Már több éve fogínyvérzésem van, elmentem anno a fogorvoshoz emiatt,ajánlott Meridol fogkrémet és szájvizet. Oké,megvettem, hosszú ideig alkalmaztam,semmi javulás, sőt C vitamint is szedtem. Gondoltam megpróbálom a Paradontaxot, hiszen a tv is reklámozza. Vettem belőle fogkefét és fogkrémet is,huzamosabb ideig használtam de semmi javulás. Mára már észreveszem,hogy még jobban bevan gyulladva a fogínyem, vérzik is elég rendesen fogmosásnál. Elmentem hát a fogorvoshoz hogy ajánljon már rá valamit. Írt fel antibiotikumot,Analgesint,megis vettem és még aznap elkezdtem beszedni az előírtak szerint. Semmi javulás így megint vissza mentem, hogy ajanljon mar valami mast ami hasznal is mert eddit barmit alkalmaztam ra,sosem hasznalt.Erre mondja, hogy ő mást nem tud ajánlani csak a Meridolt meg a Paradontaxot... Na jól van akkor! Van itthon Septofort tabletta, rá van írva hogy ínyvérzésre is, így elkezdtem szerni mától. Valakinek valami ötlet, hogy megszűntessem az ínyvérzésem?! :) :/

2015. szept. 24. 09:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért,telóról írtam gyorsan! :)
2015. szept. 24. 09:17
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Menj el belgyógyászhoz /háziorvos is jó/. Sok betegség lehet a háttérben,például vashiány, felszívódási zavar, valamilyen anyagcserezavar stb...
2015. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Erre nagyon figyelj, mert ez fogínysorvadás előjele. Elsőként szedesd le a fogköveidet, kuponos oldalakon mindig találsz olyan akciót, ahol ez kb. 2-3 ezer forint (10 ezer helyett). Utána pedig ügyelj a helyes fogtisztítása, fogköz tisztításra, félévente szedesd le a fogköveket.
2015. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám volt, bár az én gondomat megoldotta a signal white now men fogkrém, 2 hét alatt minimálisra csökkent a fogínyvérzésem fogmosás közben, szerintem próbáld ki te is.
2015. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A fogkő is nemrég lett leszedve a fogamról. Lehet akkor felkeresem a háziorvost mert bizony félek a következményektől,nem akarom hogy kihulljanak a fogaim, amjk egyébként nagyon szépek és arányosak..csak ez az ínyvérzés ne lenne.
2015. szept. 24. 10:01
 6/13 anonim ***** válasza:
A fogkövet nyilván leszedte a fogász. Az szerintem a te esetedben nem baj, ha kicsit vérzik a fogínyed. Nekem a fogászom azt javasolta, hogy minél erősebb sörtéjű fogkefével sikáljam és ne törődjek vele ha vérzik, mert ettől egy idő után jobb lesz, megerősödik a fogíny, vagy valami ilyesmit mondott. Ha fáj is az ínyed, arra a legjobb a cserszömörcés szájvíz, minden drogériában lehet kapni.
2015. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Septofort tabletta nem kell erre. Nem lehet, hogy túlparázod a dolgot?
2015. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a grapefruitmag kivonatot ajánlom, öblögetővízbe is tehetsz, de fogmosáskor a fogkefére/fogkrémre is cseppenthetsz. Jó antibiotikus és gyulladásgátló hatása van. Belsőleges kúrára is alkalmazhatod mellette. (Persze ettől még egy teljes kivizsgálás hasznodra válik.)
2015. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azt nekem is mondta az orvos hogy jol sikaljam meg nem baj ha verzik! Nem parazom tul a dolgot,nagyon csunya az inyem, raadasul a fogorvos is egyből mondta hogy nagyon csunya az inyem es hogy kezdjem el szedni az antibiotikumo

t amit felirt..dehat nem hasznalt. Egyaltalan nem is torodik a betegeivel ez a fogorvos raadasul kesztyu nelkul er a szamba es olyan budos a keze...fuj.

2015. szept. 24. 12:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem gyorsan keress másik fogászt, ez tényleg undorító, amit írtál.
2015. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!