Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár napja nagy fájdalom...

Blackness kérdése:

Pár napja nagy fájdalom hasított az egyik fogamba, el is mentem egyből dokihoz, aki közölte hogy ezt a fogat gyökérkezelni kell. Nagyon félek ettől az egésztől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mivel az sztk-s körzeti dokim pont szabadságon volt, a helyettesítő doktornő azt mondta hogy ezzel még megvárhatom míg visszajön, mert még nem annyia "akut". És most nem tudom, hogy mit csináljak, menjek e vissza majd a körzeti dokihoz, akinél még nem jártam sosem. Vagy keressek egy magánorvost ahol nem félek ennyire.

2015. júl. 18. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

gyökérkezelést én sztk-ban nem vállalnék be, mert elég fájdalmas, sokszor több érzéstelenítőt is igényel. ha van rá kereted, menj magándokihoz, sokkal kedvesebb, előzékenyebb, és jobban odafigyel

ha nincs, akkor várj, lehet, hogy meg tudják csinálni sztk-ban is jól, orvosfüggő. a gyökérkezelés egy hosszú folyamat, akár egy hónapig is vissza-vissza kell járni, így kalkulálj

2015. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Legfőképpen azért hezitálok, mert ez nem csak egy tömés és kész. Aztán van a magánorvosi megoldás ott általában nem fél az ember, viszont egyik haverral elmentem pár éve, neki is gyökérkezelése volt akkor fizetett 20 ezret, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem, hogy ki kellett utána húzni azt a fogat. Ez nehezíti a döntést, viszont dönteni minél hamarabb kéne, mert gondolom idő kérdése és megfájdul majd.

2015. júl. 19. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is magándokit javaslok,érzéstelenítőt úgyis kapsz,azután már nem fog fájni.
2015. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Éppen ma voltam az 1. alkalmon egy magánfogorvosnál. Igazáól én nem féltem mert már annyira fájt a fogam h csak jobb lehet. Igazából van egy fájdalmas pont amikor tűvel a fogcsatornádból kiszedi az idegeket, durván hangzik de kibirható. Viszont a magánorvosnál az a probléma hogy iszonyatosan drága bár én inkább kifizetek többet minthogy összefossam magam a székbe.
2015. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!