Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek vagy van még esély...

Mit tegyek vagy van még esély esetleg az önjavulásra?

Figyelt kérdés

A felső fogsorom tiszta rés volt,a fogszabályzómeg legalább 2 év lett volna,de nem akartam,mert az hosszú..

Végül lecsiszoltattak a jó fogamat,és került rá egy fog híd.. Ma került be az ideiglenes foghíd,ami szintén tetszik,nagyon jó ez is. Viszont baloldlon nincs nagyőrlö fogobb oldalon meg szemfog vagynem tudom mi az a nagy őrlő előtt..ezeket nem fedi a foghid,oda implantátumot akar a doki..

Elég fura most így,nem is emlékszem,mikorvolt utoljára ilyen a fogazatom. Bár feszül vagynem tudom,talán az ínynél van ez,mert mégnem nőtt erre rá.

A beszedemen rontott a z,zs, sz hangok nehezen mennek. Mielőtt rndbe tetettem volna a fogazatot,akkor is volt ilyen probléma,viszont talán nem ennyire,deeza foghíd felerősítette a gondot!

Lehet azért,mert még szokatlan? Idővel ezkialakul és a beszédhiba ia meg szűnik a jó fogazattal?

Mit csináljak? Úgyérzm itt már nem a fogazat okozza a beszéd hibát.

Egésznap próbáltam a szavakat válogatni,hogy ne legyen benne z,sz,zs,meg ilyenek.. A szép mosoly végre meg lenne,viszont abeszéd nem tiszta. Mit tegyek? Gondolom ha beragasztja a doki a véglegeset,akkor sem fog változni.. A logopédus mennyi idő alatt tudja ezt a gondot megoldani? Úgy is tudja,ha hiányzik 2 fog? 21 éves vagyok és ez teljesen tönkre teszi az életemet és ez látszódik is!


2015. okt. 1. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem kell logopédus, magad is tudod javítani a beszédet. Persze megfogod szokni az új fogsort idővel, addig olvass fel magadnak hangosan, csinálj hangrögzítést és fogod hallani, hol kell még csiszolni a kiejtéseden. Remélem hamar túl leszel a nehezén, sok sikert! Gratula a szép mosolyodhoz :)
2015. okt. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ne sírj, felesleges. Néha ha meglátok egy-egy sztk-s fogászati rendelőt elcsodálkozom, hogy 8-10-12 éves kortól már ott üldögélnek anyukájukkal a gyerekek, meg a 20-on évesek szintén.. 30-40-50-60-70 még a 80 és 90 évesek is! Ez a fogászat egy életen át tart, járogatsz, unod, fáj, hiányzanak majd a fogaid stb .. és ezt 90-ig meg tovább. És gondold el ez volt a szuper életed legelső 21 éves része, a legjobb része ... mi lesz a fogaiddal, a már ilyen szinten lévő fogaiddal még egyszer 21 év után?! :D bizony. Meg lehet oldani az egész fogászatot radikálisan "egy életre és tovább" garanciával mindennel!! Igaz 2-3 év meg 5-7 millió az ára .. vagy az átlag "ide egy híd", "másik dokihoz megyek", "csak ne fájna mindig", "ez csak genetika, nem tehetek róla" , "még mindig fáj" .. készülj, mert ez fog menni életed végéig! Üdvözlünk a valóságban!
2015. okt. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!