Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért jön vissza 1 hónap után...

Miért jön vissza 1 hónap után a fogkövem? És miért ennyire rosszak a fogaim?

Figyelt kérdés

Már nagyon sok fogkő van a fogaim belső részén. Feketék már, de ahányszor leszedettem 1-2 hónap és szinte duplázódik a mennyisége.. Nagyon gusztustalan, és csúnya így a fogam, pedig mindig rendszeresen mosok fogat, és fogorvoshoz hetente kell mennem. De nem szedethetem le annyiszor, mert a zománcom megsérülhet. Ráadásul így is fehér szuvas a fogam... annyira gyengék és rosszak a fogaim, elvagyok keseredve. Minden fogamat gyökérkezelik és újraépítik.

A lényeg, hogy mitől ennyire fogkövesek a fogaim?


2010. márc. 15. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert nem használsz ELMEX-et


És túl sok kólát vedelsz vagy kávét vagy teát..

2010. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
MINDIG ELMEXEL MOSOK FOGAT, SŐT MOST A FOREVER-EL MOSOM. Nem ihatok kólát a vesém miatt, szóval soha nem iszom. Teát cukor nélkül iszom, kávézni 1 hónapban 1x szoktam. Azért kösz a kritizálást ;) majd igyekszem viszonozni :)
2010. márc. 15. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elmex-nek nincs is forever típusu fogkrémje..
2010. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gélt is használsz?


Kizárt hoyg ne hasson!!


Nekem már egy éve félbetört egy fogam azóta nem volt időm megcsináltatni, elmexxel mosom meg géllel "fluorozom" és mégcsak nem is érzékeny pedig látni a belsejét...

2010. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de jó hogy a kérdésremre válaszol mindenki.
2010. márc. 15. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:

A nyálösszetételedtöl fogköves a fogad, nameg attól, hogy rosszul mosod, avgy nem mosod elég ideig..


Elvileg ha egy kis ecettel megmnosod az leoldja a nagyját, de utánna fluorozz vagy negyed órán át.


A rossz nyálösszetételt okozhatják tartósítószerek

(CaCl, szilárdítószer), rossz csapvíz, baktériumok a szájban.


A fogad meg ha ennyire romlik akkor komolyan sulyos fluoridhiányod van sztem simán le is nyelheted az elmexet innentöl, mert nem fog megártani.


A fogdokiba én meg nem nagyon bíznék, ha ennyire nem tud mit tenni a dolgok ellen..

2010. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most váltottam fogorvost. Az első találkozásom gyökérkezeléssel kezdődött. Ő még nem mérte fel a helyzetet, de majd elmondom neki a problémám, amit nyilván ő is észre vesz majd. A másik fogorvosom rontott el mindent... sokkal kevesebb fogkövem volt, és nagyon rosszul kezelte a fogaim... de hagyjuk nagyon hosszú!

2-3 percig mosom a fogam reggel-este. Nem fogok fogkrémet lenyelni, elég, ha azzal mosom a fogam... néz utána mi van benne... és a csap vízben mi van!

Nem tudom miért ennyire fogkövesek és rosszak a fogaim.. talán hogy későn születtem ls a fogaim rovására ment, nem tudom.

2010. márc. 15. 21:45
 8/10 anonim ***** válasza:

A 2-3 perc nagyon kevés minimum 10 perc kell..


Én mondjuk mindig úgy csinálom hogy fürdés közben mosom egy ideig, és amíg ki nem mászok a kádból (van hogy fél óra is eltelik) addig nem köpöm ki a fogkrémet hanem bent tartom ..


Hagyni kell időt annak a hatóanyagnak, hogy beépüljön a fogadba, de ehhez 2-3 perc édeskevés.


Amúgy a jelenlegi fogdokid csinált röngent?

Vagy csak nekiállt vakon gyökérkezelni.

(mert akkor ez is csak a rombolásra megy)

2010. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tom mi van a fogkrémben, csomó semleges hordozó anyag pl kvarcpor, mészpor, meg pár ásványi anyag, meg menthol.


Az egészböl max a fluorid tud felszívódni a többi emészthetetlen és ugy meg ki ahogy bejött.

2010. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem volt még röntgenem a fogaimról sosem. Egyébként érdekes mert az alsó fogsoromnak semmi baja sincs, és egyik fogam sem volt eddig tömve. De alul van az a sok fogkő... és felül szuvasok a fogaim (alul nincs szuvasodás). Na ezt pl. egyáltalán nem értem miért így van...
2010. márc. 16. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!