Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most voltam ultrahangos...

Most voltam ultrahangos fogkőeltávolításon. állítólag fájdalommentes. Hát?

Figyelt kérdés
szóval én már voltam sokszor hagyományoson is, az borzalmas volt, dőlt a számból a vér, és azt hittem, kitépik az összes fogam közben. azért mentem el erre az UH-osra, mert ez állítólag nem ilyen. hát nagyot csalódtam. szerintem tök ugyanolyan tűhegyes, vizet spriccoló izével szedték le, ugyanolyan hülye hangja volt, és dőlt az ínyemből a vér. teljesen meg voltam döbbenve, én nem erre készültem. a nő azt mondta, hogy persze ez is fáj. mire én naivan megkérdeztem, hogy akkor miért írják, hogy nem fáj? Nektek mik a tapasztalataitok? most engem vertek át, hogy valójában hagyományos tortúrán vettem részt némi felárral vagy valóban fájdalmas ez a procedúra?
2015. okt. 16. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak gyulladt ínnyel fájt, amúgy csak kellemetlen.
2015. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nekem nem volt gyulladt.
2015. okt. 16. 17:38
 3/15 anonim ***** válasza:
Fáj, bizony. Érzéstelenítéssel csináltatom, negyed állkapcsonként.
2015. okt. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
évente 2× csinálja a fogorvosom, soha nem vérzett még az ínyem és nem fájt
2015. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hát, köszönöm a válaszokat. ebből ugyan nem tudtam meg, hogy az UH-os fogkőtelenítést azt milyen eszközzel csinálják. mert nekem ez a régi, kőkorszaki kínzóeszköznek tűnt, de hát nem vagyok fogorvos.
2015. okt. 16. 18:47
 6/15 anonim ***** válasza:
nekem nem fájt.
2015. okt. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Gondolom függ mennyi fogkő van a fogaidon. Nekem nem fájt, de nekem nem is volt sok. Páromnak gyakran vérzik ez miatt a foga már fogmosáskor is, neki gyorsan és elég durván ráragad, így amikor ő szedetti le, akkor gyakran vérzik és fáj neki.
2015. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én mindig ilyenre megyek évek óta. Mióta 3 havonta szedetem le a zokásos fél év helyett valóban nem fájdalmas.

Az ínyed attól vérzik,hogy gyulladt a fogkőtől (akkor is ha te nem látod/érzed) . Egyszer kihagytam 8 hónapot,azt hittem összefosom magam a kezelőszékben egy két résznél.

Van akinek alapos fogápolás mellett is gyorsabban képződik a fogkő,ezért nem érdemes fél évet várni szerintem.


Szóval:nem vertek át

2015. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó, évi 40-50 ezer forint fogkőeltávolításra?
2015. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kerül pénzbe, SzTK-ban ingyen leszedik.


Kérdező: nekem nem szokott fájni, legutóbb azonban jeleznem kellett, hogy hagyjuk abba, mert nem bírom - pedig egyetlen fogköznél volt csak fogkő...

2015. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!