Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most voltam ultrahangos...

Most voltam ultrahangos fogkőeltávolításon. állítólag fájdalommentes. Hát?

Figyelt kérdés
szóval én már voltam sokszor hagyományoson is, az borzalmas volt, dőlt a számból a vér, és azt hittem, kitépik az összes fogam közben. azért mentem el erre az UH-osra, mert ez állítólag nem ilyen. hát nagyot csalódtam. szerintem tök ugyanolyan tűhegyes, vizet spriccoló izével szedték le, ugyanolyan hülye hangja volt, és dőlt az ínyemből a vér. teljesen meg voltam döbbenve, én nem erre készültem. a nő azt mondta, hogy persze ez is fáj. mire én naivan megkérdeztem, hogy akkor miért írják, hogy nem fáj? Nektek mik a tapasztalataitok? most engem vertek át, hogy valójában hagyományos tortúrán vettem részt némi felárral vagy valóban fájdalmas ez a procedúra?
2015. okt. 16. 17:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindőtök válaszait.
2015. okt. 18. 08:21
 12/15 anonim ***** válasza:

9es igen én kb 40 ezret fizetek évente.De az Sztkban ingyen leszedik. Nálunk tragikus a körzeti rendelés, fogkőleszedésnél talán nem számít,de nálam a fogászat kényesebb téma mint a nőgyógyász,csak megszokott,megbízható kezeknek adom oda magam :) De ez már az én dilim!

Nem vagyok milliomos,de a saját káromon már megtanultam a fogaimmal kapcsolatban hogy jobb rendszeresen karbantartani mint évekig elhalogatni,mert .. és itt jön az,hogy le sem írom mennyibe került rendberakatni az évekig "elhanyagolt" ( úgy értve,hogy nem jártam fogorvoshoz) fogsoromat :) Úgyhogy ahhoz képest évi 40 ezer ft az semmi,3-4 ezer forint havonta ha azt nézed,már nem is sok.

2015. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
"utolsó, évi 40-50 ezer forint fogkőeltávolításra?" sztk-ban ingyen leszedik, amúgy évi 50ezer az sokkal kevesebb, mintha tömni kellene vagy koronát vagy műfogsort csináltatni
2015. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én fogorvosom (magánrendelőben) ingyen megcsinálja a szokásos rutinellenőrzés keretében. Igaz, érzéstelenítés nélkül... de nem is érné meg az a három perces kellemetlenség a 4 óra zsibbadást.

Persze ha valami panaszom van, akkor is hozzá megyek, már nem ingyen. De a fogkő eltávolítást ilyenkor se hagyja ki, és nem is számolja fel.

2015. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én tegnap voltam magándokinál uh-os fogkő eltávolításon és nem fájt. Pedig nagyon rosszakat olvastam róla, kértem érzéstelenítőt,de kinevetett a dokicsaj:D nem kaptam. néha kellemetlen volt, de nem fájdalmas. Rendesen még jól is esett. Az érzés furi utána picit, de nagyon jó,hogy ilyen simák a fogaim:) fél évente javasolt állítólag.
2015. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!