Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtétre megyek...

Bölcsességfog műtétre megyek 3 hét múlva. Mire készüljek?

Figyelt kérdés

Rettegek már előre, ráadásul külföldön élek, és félek hogy nem fogok mindent érteni. A konzultáción azt mondta az orvos, hogy a csontban van, és 2 darabban tudja majd kiszedni. Meg vmi kockázatot is említett, hogy a mellette lévő fog (amibe bele van akadva) meglazulhat, meg vmi tartós fajdalomról magyarázott, ezeket nem biztos hogy jól értettem.

Mire készüljek, mennyi ideig fog tartani? Tényleg kockázatos ez a műtét? Utána hány napig maradjak otthon? Mit szedjek rá, mit ehetek hogy gyorsan rendbe jöjjön?


2015. okt. 19. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell rettegni. Maga a mutet nem sok, kiszedi, ok, max felora, el lesz erzestelenitve semmit nem fogsz erezni.


Utana par napig szar lesz meg fajni fog, mert hat megiscsak jol megkaparta az allkapcsodat, de kapsz majd ra fajdalomcsillapitot.

En ezzel nem maradnek otthon, kar elbAszni ra a szabadsagot, de te tudod. Nyilvan attol fugg mit dolgozol, ha irodaban akkor siman bemehetsz.


Nekem ket eve csinaltak Parizsban, sokmindent nem is kell ertened, eleve tatott szajjal nem fognak sokat kerdezgetni, a fajdalomorditas meg minden nyelven ugyanaz :P

2015. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Remélem minden rendben lesz, nem értem minek paráztat az orvos a kockázatokkal..


Arra gondoltam kiíratnám magam házi orvossal, ha lehet ilyet, egy pár napra, mert ügyfél szolgálatos vagyok, és nem hiszem hogy szép látvány leszek feldagadt fejjel közvetlenül műtét után.


Jöhetnek még tapasztalatok, tippek!

2015. okt. 19. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy fekvő, félig csontban lévő bölcsességfogat műtöttek ki lassan már 1 éve.


Gondolom a dokid csak elmondta a lehetséges kockázati tényezőket, mivel ez a kötelessége, így egy esetleges műhiba esetén nem vonható felelősségre, hogy nem szólt. Ezeknek a szövődményeknek, műhibáknak az előfordulási aránya igen csekély. Különösképpen, ha az orvosod jó.


Valószínűleg a tartós fájdalommal arra célzott, hogy megsérülhet az állkapocsban futó ideg, ha olyan hülye szögben áll a fogad, vagy a gyökér átlóg arra a részre.

Gondolom panorámaröntgen készült nálad is, azon meg tudod nézni, hogy mennyire távol helyezkedik el a fogad ettől az idegtől.

Csak egy gyors keresés a neten:

[link]


Az állkapocs alján végigfutó sötétebb sáv az az ideg ami ha megsérül, akkor tartós fájdalom, arczsibbadás és egyéb kellemetlenségek lehetnek hónapokon át, mivel az idegek nagyon nehezen regenerálódnak.

De még egyszer mondom, ez igen ritka komplikáció.


Az én esetemre visszatérve, nekem is 2 darabban szedték ki. Fél órát biztos elszórakozott vele a doki. Addig nem éreztem semmit amíg el nem kezdte egy fúróval kettévágni a fogat, akkor is csak a rezgés miatt volt kellemetlen. Nekem utána szerencsére fel sem dagadt, 3 nap múlva alig éreztem a helyét, csak varratszedésre kellett visszamennem 1 hét múlva.


Amit tehetsz, hogy pár napig kiemelten figyelsz a szájhigiéniádra. A sebet közvetlenül mosni tilos, akkor is ha azt hiszed, hogy van ott valami. Sokan a sebet hiszik kajamaradéknak vagy gennyes gyulladásnak, de ezzel vigyázni kell, mert a szájban a seb fehér lesz, mivel nem tud kemény varr képződni nedves közegben.

Továbbá ne egyél morzsálódós dolgokat, apró magvas kajákat, kicsi falatokban egyél és lassan, hogy kontrollálni tudd, hogy arra a felére ne kerüljön étel egyáltalán. Öblögetni 1 hétig tilos, csak lötyögtesd a szádban a vizet finoman.


Nagyjából ennyi jutott eszembe hirtelen. Túl leszel rajta hamar, nyugi.

2015. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na túl vagyok rajta! Tényleg nem volt olyan vészes, 10-15 perc alatt kész is lettem. (Legutóbb egy tömést rosszabbul viseltem.) Nekem nem lesz varrat szedés, mert felszívódik magától. Viszont amióta kiment az érzéstelenítő, kettesével szedem a fájdalom csillapítót és még így is fáj. Pedig a műtéttől féltem jobban, de a lábadozás sokkal rosszabb..
2015. nov. 9. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez általában tényleg így van ahogy mondod. De ha vigyázol rá, nem fertőződik el és a doki sem rontott el semmit, akkor 1-2 nap múlva már fájdalomcsillapító sem fog kelleni. Jobbulást!
2015. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!