Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már valakinek hyrax...

Volt már valakinek hyrax tágító a fogsorán?

Figyelt kérdés

Ha igen mik a vélemények, ki hogyan bírta? Mennyit húztak naponta?

Nekem nagyon fáj, érdekelne, hogy más hogy bírta? Vagy mivel csillapította a fájdalmat? Előre is köszönöm!


2015. nov. 18. 15:39
 1/4 anonim válasza:
Szia kérdező! Gondolom neked már leszedték a hyraxot. Nekem 6nap múlva rakják fel és eleggé félek tőle. Tudnál mondani tapasztalatokat? Es az a kis rés meddig lesz ott az első fogaim között ha 6-7 hétig lesz fent a készülék?
2016. aug. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Valószínűleg már nem aktuális de azért leírom :). Én most 13 éves vagyok és már egy 2 hónapja biztos, hogy fennt van a fogaimon a hyrax. Amikor felrakták alig tudtam beszélni és az első napokban nyelni is alig tudtam. Még a saját nyálamat is megterhelő volt lenyelni. 1 hétig turmixon vagy lágyabb ételeken éltem, amit utáltam mert a kaja a mindenem :). Sokszor sírtam miatta és ezekhez hozzájött, hogy a nyelvemet és az ínyemet cafatokra vágta ezért próbálkoztunk viasszal de még azon keresztül is felsebezte a számat. Borzalmas volt, nem fogok hazudni, 1 hétig minden nap sírtam emiatt és nagyon rosszul éreztem magam, az iskolába nem értette senki mit mondok, szenvedtem a fájdalommal amit az okozott, hogy a napi 2 állításnál úgy éreztem mintha az állkapcsom éppen összeroppani készülne. Lehet, hoyg valakinek jobb volt de nekem szint elvislhetetlen volt. Anyukám próbálta önteni belém a lelket, hogy a szép fogsorert megéri. Aztan ezek 3 het múlva elmúltak, persze akadtak olyan napok amikor rosszabb volt de közel sem annyira mint az elején. Nem tudom mitől függ de teljesen random néhány nap szokott fájni az ínyem meg a nyelvem de ez utána elmúlik. Ehhez most kapcsolódott egy fejpánt/headgear ami segít a felső állkapcsom visszatolásaban ezt éjszaka kell hordanom. Ma már arra szoktam gondolni, hogy talán már jobban érzem magam így ezzel a számban. Csak neha elharapom a mondatok végét és ha sokat beszélek az elég fárasztó.:D Aztán augusztusban ehhez jön az állandó fogszabályzóm :). Szóval ha egyszer szépek lesznek a fogaim senki sem mondhatja h nem szenvedtem a szép fogsorért :D.


Bocsi ha egy kicsit hosszú lett egy picikét sokat írtam :D.

2018. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rekaland1 válasza:
65%

Kedves kérdező!

Gondolom számodra 4év elteltével már annyira nem aktuális a kérdésed, de azért leírom én is a tapasztalataimat, ha esetleg valaki most állna a készülék alkalmazása előtt, olvasson valami reálisat is, ne csak horrortörténeteket. Leszögezném előre, hogy senki ne vegye készpénznek ezt amit most írok, mert mindenkinek máshogy alakíthatóak a fogai, vagy szájpadlása.

Szóval, amikor úton voltunk a fogászathoz, nagyon izgultam, hogy milyen lesz, mennyire fog fájni, és a többi kérdés ami ilyenkor felmerül az emberben. Gondoltam nyugtatás képp, utána olvasok, hogy kinek mi a véleménye róla. Nem sikerült megnyugtatni magam, ott tartottam, hogy szólok Anyukámnak, hogy sztornó, nekem nem kell ez a cucc. A fogorvosomat (aki hihetetlenül kedves, és sikerült is megnyugtatnia) kikérdeztem, hogy milyen. Mi egyébként a Naturadent Esztétikai és Lézerfogászatot találtuk a legalkalmasabbnak.

A felhelyezése egyeltalán nem fájt, kellemetlennek sem mondanám. (egyébként nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, tehát, ha én azt mondom valamire, hogy nem fáj, az tényleg nem fáj) a ragasztó amivel felragasztotta, kicsit savanykás volt, de túléltem természetesen. Amikor feltették, úgy beszéltem mint egy 3éves óvodás pösze kislány. 1-2nap elteltével, már meg sem lehetett hallani a beszédemen, hogy ott van az a kis cucc a számban. Semmilyen sebet nem csinált a számban, pedig valahol ilyeneket is olvastam. Anyukámnak kell naponta 2x állítani rajta, gondolom mondanom sem kell, hogy ez sem fájdalmas. Kicsi feszítést érzek ilyenkor az orrom alatt. Az evés, közvetlenül miután felhelyezték, nem ment. Másnap reggel már tudtam enni, szilárdat, folyékonyat egyaránt. Annyi, amivel még most is küszködök, hogy a szájpadlásom, és a készülék között van egy kis rés, ami közé be megy az étel, de ezt egy bő vizes öblögetéssel elég hamar meg tudom oldani. Semmi fájdalmat nem érzek, én nagyon szeretem ezt a kis cuccot. Ha valakinek szüksége lesz egyszer egy ilyenre, ne féljen, nem fájdalmas.

Összegezve: Nem fájdalmas egyeltalán, de természetesen ezek csak az én tapasztalataim, de nem hinném, hogy ember és ember között olyan nagy különbség lenne. Nem érdemes ráparázni.

Köszönöm, ha végigolvastátok, remélem sikerült megnyugtatnom bárkit is.

12/L

2019. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már régi kérdés, de gondolom akinek épp aktuális biztos utána olvas a dolgoknak ezért leírnám az én tapasztalataimat is. 🙂 Őszintén megvallva, nem igazán féltem max a felhelyezés napján picit izgultam de úgy voltam vele ha kell hát essünk túl rajta. Ne féljetek tőle! A felhelyezés semmiség, egyáltalán nem fáj, utána picit mikor húzni kell rajta előfordult hogy másnap valamelyik fogam érzékenyebben reagált, hol ez a fogam hol az.. De itt orbitális fájdalmakról nem beszélhetünk tényleg csak pici érzékenyeség ami hamar elmúlik! Nekem már 1 hónapja fent van és tényleg semmiség az egész. Simán eszek vele bármit már az elejétől kezdve, persze azért óvatosan. Egyedül a beszéd az ami pöszén ment jó pár hétig, mostanra ez is jelentősen mérséklődött. Ne féljetek tőle tényleg nem fájdalmas és a végső szép eredmény pedig mindent megér! 🙂 23/L
2022. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!