Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez mi lehet? Ugye nem szájrák?

Ez mi lehet? Ugye nem szájrák?

Figyelt kérdés

Napok óta olyan érzésem volt,mintha hajszál lenne a torkomon vagy a nyelvem tövén. Semmit nem láttam, csak piros volt a nyelvem ami néha előfordul,azt hittem megégettem és azt érzem. De ez elmúlt. Láttam,hogy hátul az ízlelőbimbóim kicsit nagyok,mint elől,azt hittem az,de most addig világítgattam meg nyújtogattam a nyelvemet,hogy hátul a jobb mandulámnál látok valamit. Ezt csak akkor ha erősen kinyújtom a nyelvemet,a másik oldalon ezt nem látom. Nem tudom,hogy ezt érzem e,de most nagyon megijedtem. Bőr színű,pici és csak akkor látom,ha kinyújtom a nyelvemet és úgy kifordul az a rész,vagy nem tudom.

Ezt érezhetem? Vagy mi lehet ez? :(

18/L



2015. dec. 19. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet kis mandulagyulladás, gennygóc.
2015. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a mandulámon van,hanem az előtte lévő "bőrön" közvetlenül, meg nem fáj,olyan érzés mint mikor valami apró kis kajadarab odaragad hátra,tehát érzem,hogy van ott valami csak nem bírom lenyelni. :(
2015. dec. 19. 13:23
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ennyire sikerült lefotózni. :/

2015. dec. 19. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!Lehet ,h az első jól mondja.

De lehet ,hogy valami szájseb.

Van ,hogy valami olyan kerül a szádba ami felsérti/felvágja a bőrt és abból vagy akár más étel elfertőzi ,belemegy valami.Ezellen védekezik a szervezeted ,begyullad és még fel is dagadhat.Nem ,kétlem ,hogy daganat (vagy ,ahogy te nevezted szájrák) lenne.Minden esetre nézesd meg a házi orvosoddal ,és ne piszkáld ,mert az elősegítheti ,hogy jobban elfertőződik.

2015. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem ezt a gennygóct,elől a nyelvem hegyén néha van,de az picit fáj is, ez is hasonló érzés csak hátul és nem fáj azért gondoltam a nyelvem tövére,a képen is látszik az a nyelvemen,de most megláttam ezt,nem tudom,hogy ez csak egy bőrdarab vagy most került oda,most már ott is érzem,már a nyelvcsapomon is... kicsit felidegesített. :(

Köszönöm szépen a válaszokat! Picit nyugodtabb vagyok, nem bírom piszkálni ezt hátul,nem érem el.

2015. dec. 19. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:
el kéne menned fogorvoshoz, tiszta fogkövesek a fogaid és lepedékes a nyelved is
2015. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A fogkövet féléve "szedték le",úgy ahogy,de most nem a fogaimmal van problémám. :/
2015. dec. 19. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!