Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után ez normális?

Gyökérkezelés után ez normális?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam fogorvosnál SZTK alapon, első ránézésre azt mondta sajnos húzni kell. Megkaptam az érzéstelenítőt, majd amikor ismét behívott nem kihúzta, hanem gyökérkezelte. Ideiglenes töméssel látta el, február 4-én kell visszamennem hozzá. De az még nagyon messze van!

Amint elmúlt az érzéstelenítő hatása ugyanúgy elkezdett fájno a fogam, mint a kezelés előtt, ez normális? Nővéremnek már volt, kérdeztem tőle, ő kapott rá Apranaxot, és azt szedte a fájdalom ellen. De nekem nem írt fel a doki semmit, saját felelősségre eszem a Cataflam vény nélküli változatát, de semmit sem használ. Szerintetek menjek el a háziorvosomhoz, hogy írjon fel nekem rá valami fájdalomcsillapítót? Vagy erre is antibiotikumot kellene szednem, mint mikor szájsebészeten a bölcsességfogam miatt felvágták az ínyem? Egyébként kímélem a fogat, nem azon az oldalon eszek (bal, felső sori hátsó fogról van szó, nem tudom hányadik, utolsó előtti)

Kérlek segítsetek! Így aludni sem bírok szinte, mert 3-4 óránként felkelek az éjjel a fájdalom miatt. Ész nélkül meg nem vehetek be állandóan, főleg mert azon kívül más gyógyszert is szedek a refluxomra.



2016. jan. 19. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon fáj menj vissza, nekem is ezt mondta anno a doki (nekem utána abszolút nem fájt magában, csak az első héten ha ráharaptam valami keményebbre), ismét kitisztítja valószínűleg.
2016. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fáj, akkor ne várj vele február 4ig, menj vissza még ma az orvoshoz, ki kell szedni a tömést és még tisztítani a fogat, ilyenkor szoktak beletenni gyógyszeres tömést.
2016. jan. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyógyszeres az ideglenes tömés, nem lehet, hogy gyulladásban van a fog vagy az íny? Mert előtte is abban volt, mielőtt kezelte. Midenesetre most lemegyek a háziorvosomhoz, aztán délután a fogdokihoz.
2016. jan. 20. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!