Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kell a páciens engedélyét...

Kell a páciens engedélyét kérni, ha nem a választott orvos végez egy vagy több kezelést, hanem gyakornoknak adja át?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban elbaltázták a fogszabályzásomat, az akkori orvosom több lényeges kezelést is gyakornokokkal végeztetett, minket nem kérdeztek meg, én gyerek voltam, nem hallgatott rám senki. A fogaim sérültek, másik orvos évekkel később alátámasztotta, hogy a rosszul végzett fogszabályzás miatt. A papírjaim nincsenek meg, mert mikor végeztünk, annyira dühös voltam, hogy kidobáltam, így igazolni nem tudom, hogy oda jártam, de természetesen azokon sem szerepelt, hogy esetenként nem az orvosom látott el.
2016. jan. 22. 13:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem írattak alá velünk semmi ilyesmit. Én meg kifeszített szájjal szerinted hogyan tudtam volna ellenkezni gyerekfejjel?
2016. jan. 23. 18:24
 12/12 anonim ***** válasza:
Apád, anyád szája is ki volt feszítve, már megbocsáss? Egyébként ez az egész kérdés tök értelmetlen így ennyi idő távlatából, mert egyrészt az eset totál elévült, másrészt a múltat nem lehet visszacsinálni. Tehát gyakorlatilag tök mindegy, hogy mi történt a fogaddal és ki által, a felelősség most már csak a tiétek, és ezt próbálod így utólag rányomni az EÜ-re jogosan, vagy jogtalanul, de mindenesetre tök feleslegesen.
2016. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!