Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor köteles az orvos felvilá...

Mikor köteles az orvos felvilágosítást adni a hozzátartozónak a páciens betegségéről?

Figyelt kérdés
Férjem néhány éve pszichiártián felírt gyógyszereket szed (Mirtazapin, Cipralex). Befolyásolható.A Nővére minden eszközzel igyekszik megakadályozni, hogy egyáltalán információt kapjak arról, hogy valójában mi a betegsége.Mikor köteles az orvosa tájékoztatni?
2013. szept. 4. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a férjeddel együtt elmentek ehhez az orvoshoz, és a férjed mondja a dokinak, hogy szeretnél infókat kapni a betegségéről, akkor elvileg kell hogy tájékoztasson. De hát hogyan akadályozza meg a nővére?


Amúgy a Cipralexet a depresszió (major depressziós epizódok) és a szorongásos zavarok (pl. a tériszonnyal járó vagy anélkül fellépő pánikzavar, szociális szorongásos zavar (szociális fóbia), generalizált szorongás és kényszerbetegség) kezelésére alkalmazzák.


A mirtazapin egy antidepresszáns készítmény, amelyet a búskomorság (depresszió) kezelésére alkalmaznak. A depresszió tünetei közé tartozik az örömtelenség, a mozgászavarok, az alvászavarok (korai ébredés) és a fogyás, továbbá pl. az érdeklődés elvesztése, az öngyilkos késztetések és a hangulat ingadozása.

2013. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a férjed mondjuk nem egyből váltja ki a recepjeit, hanem hazaviszi, akkor azon rajta van a betegség kódja, az ún BNO-kód, pl. F4110 vagy hasonló. Arra rákeresel a neten, és már meg is van a válasz. Értelmesebb felvilágosítást nem tudok adni.
2013. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az orvos semmikor NEM KÖTELES,csak akkor TEHETI MEG,ha a beteg felhatalmazza rá.
2013. szept. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kórházban kezelik, akkor a betegnek nyilatkoznia kell írásban, hogy kinek adhat az orvos információt.
2013. szept. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy naponta többször van olyan, hogy szerintem nem működik a belátási képessége.Pl egy hamutálra azt mondja hogy fogvájó tartó, a piszkos zoknit egyszer a vitrinben találtam, elmegy vásárolni és olyan dolgokat is vesz, amikből bőven van otthon és ritkán fogyasztjuk.Tavasszal derült ki, hogy nagy tartozást halmozott fel közüzemi számlákból, mert túl alacsonyra állíttatta be az átalányt, pedig ki tudta volna fizetni.Nagyon akaratos, a fenti dolgokba nem szólhatok bele, mert akkor veszekedés a vége.Szóval úgy gondolom, hogy időnként (ez naponta átlagban 3-4 alkalom)kihagy az agya, ezt nem tudom másképpen megfogalmazni.Néha a városban ahol több mint 30 éve él, nem tudja hogy hol van, ez is csak rövid ideig tart, de már többször elő fordult.Úgy gondoltam, ha valaki ilyen beteg, nem biztos hogy mindig jó döntéseket tud hozni ezét kellene szerintem a legközelebbi hozzátartozót tájékoztatni.
2013. szept. 5. 19:52
 6/8 A kérdező kommentje:
A nővére úgy akadályozza meg, hogy ő beszéli rá arra, hogy kérje az orvost hogy ne adjon felvilágosítást.Az előbb leírtak és még sok hasonló dolog ellenére a psziciátere azt mondta, hogy nincs ennek az embernek semmi baja, csak néha pici hangulatváltozásai vannak, aminek én vagyok az oka, mert időnként szóvá tettem néhány dolgot.
2013. szept. 5. 19:56
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ambuláns lapján jelenleg az áll, hogy depresszió.De korábban, amikor először rá tudtam venni, hogy menjen el psziciáterhez, azt írták hogy "egyéb vaszkuláris demencia".Közben úgy döntött hogy nem fog járni psziciáterhez, de pár hónap mulva olyan rossz volt vele egy fedél alatt élni, hogy megzsaroltam, ha nem megy vissza, elválok.Szerintem itt kavart bele a sógornőm,valószínűleg vannak kapcsolatai az egészségügyben, mert azóta úgy kezelik, mintha a korábbi leletek nem léteznének, csak egy kis depresszió.Tudom az egészségügyi dolgozók nagy része becsületes és nehéz körülmények között, erejükön felül teljesítenek, de azért vanna akik a zavarosban halászgatnak és pénzért sokmindent el lehet intézni.
2013. szept. 5. 20:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. szept. 9. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!