Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a gond? Gyökérkezelés...

Mi lehet a gond? Gyökérkezelés kellene?

Figyelt kérdés

Ősz vége felé elmentem fogorvoshoz mert lyukas volt a leghátsó fogam. Nem fájt egyáltalán csak zavart és nem akartam hogy rosszabb legyen. De több gond lett utána.. Megcsinálta és utána kb 1 héttel elkezdett nyomásra fájni. Iszonyatosan fájt amikor hozzáért a felső fogsorom. Visszamentem a dokihoz és kitisztította teljesen körülötte hátha azért fáj és felírt egy antibiotikumot hogy ha mégsem múlik el a fájdalom akkor váltsam ki. Hát nem múlt el úgyhogy elkezdtem szedni. Elkezdett múlni a fájdalom is és azt éreztem mintha magas lenne a tömés. Visszamentem megint és lefaragott belőle. Az antibiotikum kúra végére teljesen megszűnt a fájdalom.

Most meg 2 hete lassacskán visszatért. Megint azt is érzem mintha magas lenne a tömés de az orvos azt mondta hogy az már az igazi fogam annál lejjebb nem lehet. Nem értem hogy akkor miért érzem magasnak. Ideiglenesen amíg várom az időpontot a fogorvoshoz kiváltottam az algoflex fortét mert azt olvastam erre nagyon jó. Elkezdtem szedni és szinte teljesen elmulasztotta a fájdalmat. Megint tudtam enni azon az oldalon fájdalom nélkül.

De muszáj elmennem a fogorvoshoz mert biztos van valami ha ez visszatért. De mitől lehet? Telefonon a recepciós nő azt mondta hogy ha ráharapásra érzékeny akkor lehet hogy gyökérkezelés kell. Attól eléggé félek is..

Mitől lehet ez és mire számíthatok a fogorvosnál? Volt már valakinek hasonlóban része?

19/L



2016. jan. 26. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, jó a gondolatmenet.

Egy röntgen nem ártana.

Menj el a fogidokihoz, ezen mielőbb túl kell lenni.

Minél tovább halogatod, annál sz@rabb lesz.

Megvannak rá a megfelelő módszerek, hogy ne fájjon.

A gyökértömött fog akár 20 évig is fog marad.

2016. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!