Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés, valami gond...

Gyökérkezelés, valami gond lehet ebből?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam először gyökérkezelésem, már napok óta néha néha megfájdult elég durván a fogam. Ma olvasgatom a kérdéseket, és látom hogy kb senkinek se fájt ahogy csinálta, +kaptak ideiglenes tömést. Na most nekem nagyon nagyon fájt az egész, pedig kaptam érzéstelenítőt, + tömést se kaptam hanem 1 hét múlva kell visszamennem tömésért. Ez jól van így?:D
2011. aug. 26. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy nem sikerül jól az érzéstelenítés, ennek sok oka lehet. Az enyémet érzéstelenítés nélkül gyökérkezelték, mert egyáltalán nem fájt, nem éreztem semmit, már el voltak halva az idegek.


Az, hogy nem tömték be, még jó is lehet, mert nekem pl betömték ideiglenes gyógyszeres töméssel és éjszaka úgy fájt, hogy a falat kapartam. Viszont ha nem tömik be, akkor a genny szépen ki tud belőle folyni és nem fog fájni. Ha betömik nem tud kifolyni és ha gennyezik, akkor esetleg fájni fog.

2011. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor ne egyek azon az oldalon ahol van? Meg ott mosni szabad?:D
2011. aug. 26. 22:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem mondtam hogy nem sikerült, mert lezsibbadtam az arcom, de tényleg nagyon fájt..
2011. aug. 26. 22:16
 4/6 A kérdező kommentje:
+ha szívom még mindig érzékeny. Ez normális? :(
2011. aug. 26. 22:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon be volt gyulladva a fog, akkor fájhat. Általában pár napig nyitva is szokták hagyni, hogy tisztuljon, a gyógyszeres tömés majd később kerül bele.

Inkább a másik oldalon egyél. Evés után jól öblögesd ki vízzel és szívogasd, hogy a lyuk nehogy betömődjön az étellel. Mosni nem hogy szabad, hanem kell is.

2011. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyik fogad az? Hát, ha gyökérkezelve lett a fogad akkor annak már nem szabad fájnia. Be is volt gyulladva? Mert akkor lehet csak a gyulladás fáj és nem a fogad.
2011. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!