Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon lyukas fogat is betöm...

Paradicsom31 kérdése:

Nagyon lyukas fogat is betöm a fogorvos, vagy azt már húzza?

Figyelt kérdés

A bal felső 2-tes fogam, azaz az oldalsó metsző, elég lyukas. Az oldala belülről, kis részen lyukas, olyannyira, hogy kellemetlen érzés, ha egy kicsit véletlenül megszívom. Most azon az oldalon rágni nem nagyon merek, nehogy megszívjam. Régebben lüktetett is, de az abbamaradt.

Holnap megyek fogorvoshoz, mire számítsak? Valakinek hasonló tapasztalat?



2016. febr. 14. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még megmenthető akkor gyökérkezelik. Ha már az sem segít, akkor húzzák ki, de az elsődleges a saját fog megtartása. Legközelebb meg ne halogasd eddig.
2016. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is gyökérkezelésre gondoltam, mert nem vészesen csúnya, sőt, nem is csúnya, csak lyukas, és emiatt érzékeny :S
2016. febr. 14. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Általában megmentik, ma már ez az első. Tömés, ha az nem elég (nálad lehet nem, mert lüktetett, de már nem és szívásra kellemetlen, nekem is így volt, doki azt mondta hogy elérte az idegeket és elhalt a legtöbb), akkor gyökérkezelés, ha kevés a foganyag akkor még mindig lehet koronát tenni rá. Ha a gyökér gázos, akkor csapot is tehet bele.

30-40körüli összeg a korona, csap kombó.

2016. febr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Végül gyökérkezelte, holnap tömi be. Nem fájt, semmit nem éreztem, csak matatást. Az érzéstelenítő elmúlása utána kicsit fájdogált, de másnapra teljesen elmúlt :)
2016. febr. 17. 12:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Na tök jó, örülök, hogy sikerült megmenteni! :)

Nálam is gyorsan ment a dolog és azóta lekopogom nincs panaszom rá.

2016. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azóta visszamentem, kiszedte a gyógytömést, rakott be újat, de az fájt. Valamivel belenyúlt, és vérzett is. Gondolom még egy kis ideg ott maradt benne.

Holnap megyek vissza, bízom benne, hogy már a végleges tömést készíti el, és nem babrálja tovább azt a fogam :)

Neked mennyi idő volt?

2016. febr. 21. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:

3 hét volt az egész, első kezelésnél fájt nekem is egyszer és vérzett amikor csinálta (leskalpolta, kiidegelte, majdnem egy óra volt, mert 3 csatornás, a szemfog mögötti kisőrlő volt és készült röntgen is :S ) ekkor kaptam a gyógytömést.

3hét múlva kivette, akkor betette a gyökértömést, másnap kellett mennem a fedőért :)

Utána kb egy hónapig feszített, fura volt, de nem fájt, normális azt mondta, mert fogkőeltávolítást csinált utána 2x (egyszer íny alattit, egyszer íny felettit), folyton ellenőrizte, kérdezte mi van vele.

2016. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

JA és ha nem fájt, nem volt panaszod, akkor szinte tuti hogy felteszi a fedőt vagy azonnal vagy nagyon rövid időn belül :)

Nekem azért volt másnap, mert nem volt gond a gyógytöméssel, a gyökértöméssel hamar éreztem volna ha mégis gond van és nem kell bontani a fedőt. De nem volt, így másnap feldobta. :)

2016. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Visszamentem a héten hétfőn, kipucolta, és újra gyógytömést tett bele. Hétfőre kell mennem, akkor azt mondja lezárja, elvileg véglegesen :)
2016. febr. 26. 18:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor nálad is gyorsan lement :)
2016. febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!