Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14 évesen éjszakai fogszabályzó?

14 évesen éjszakai fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éve van éjszakaim, de nem nagyon használtam. Lázadós korszakomban voltam, és nagyon kellemetlen volt, ezért jóformán be se vettem. Nagyon lelkiismeret furdalásom van így 14 évesen, mert a doki azt mondta hogy most már nem javítana semmit az állkapcsomon, és 18 évesen előrébb hoznák majd az alsó fogsoromat műtéttel. Biztosan nem használna már 14 év felett az éjszakai? Mostmár tuti bevenném, mert rájöttem hogy ez értem van, hogy majd jöhessen később az állandó.

2016. márc. 4. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt amit itt írtál, az orvossal beszéld meg. Mert minden helyzet más és más. Tudok olyanról akinek 14 évesen teljesen rendbe hozta- de szorgosan hordta éjjel. El tudom képzelni, az orvossal megbeszéled, hogy komolyan veszed, és ő beállítja, a mostani helyzetre, hordod és rendbe jössz.
2016. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én csak a saját példámmal tudok jönni: nem mentem el időben, mire rájöttem, h. jó lenne megcsináltatni, addigra késő lett. Rengeteg pénzbe kerülne, így felnőttként, meg h. kijártam a sulikat. Azt tanácsolnám, hogy viseld büszkén, csináltasd meg, hogy felnőttként szép fogsorral tudj érvényesülni és ne feszengj sose a rossz, csálé fogak miatt! Egy barátnőm a középsuli alatt tetette rendbe a fogait, állandó foxija volt, és gyönyörűek lettek neki a fogai. Nem érdekelte őt a sok kritika, amit kapott, míg fent volt neki. Amikor levették, mindenki dicsérte - ez kárpótolta az évekig tartó szenvedést. Nem lehet elégszer elmondani, hogy egész életedben kellenek a fogaid, együtt kell élj velük...
2016. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fogaim szépek az egyik icipicit ferde de nem észrevehető. Inkább az állkapcsom miatt aggódom. Tegnapelőtt voltunk az orvosnál, legközelebb akkor megyünk ha tesómnak kiesik az utolsó tejfoga is.
2016. márc. 4. 08:28
 4/5 anonim válasza:
Ugyanez a problémám, mélyharapásom van. Egy éve vagyok fogszabályzós (álandó) és nagyon sokat javult. Eddig S.O.S. voltam, mert 90%-os takarásban volt az alsófogsorom. De etalatt az egy év alatt 50%-osra csökkent. 14 vagyok szintén, és egy álandó fogszabályzóval, pkusz a hozzátartozó kiegészítőkkel (alexander betét, ami megakadályozza az alsó fogsoron lévő fogszabályzó leharapását, valamint a gumik.) Ezekkel az ezközökkel nagyon sokat lehet rajta javítani. Az éjszakai már nem igen használna szerintem, de ez az álandó, a sínnel+ gumikkal nagyon gyors és látványos eredményt hoz. :)
2016. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem csak az éjszakai javít! Engem az orvosom halálra rémisztett azzal, hogy mostmár sose javul meg stb.. de úgy látszik az csak elősegítette volna az állandót :) amúgy most is bentvan az éjszakai, de akkor mostmár ha ez nem javít, akkor sem kell nagyon aggódnom :) köszönöm
2016. márc. 5. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!