Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért vagyok mindig rosszul...

Miért vagyok mindig rosszul ha a fogászatról van szó?

Figyelt kérdés
A minap elmentem fogorvoshoz, hogy megállapítsák miért érzékenyek a fogaim. Mint kiderült alul bal és jobb oldalt lyukas 1-1 fogam. Tömésre van szükség. De én annyira parázok a fogászattól, főleg ha tűt nyomnak a számba, hogy rögtön rosszul leszek, összeesek. Ma csak megnézték a fogamat de már akkor rosszul voltam. Én ezt nem bírom ki, el sem merek menni mert félek hogy összeesek, meg maga a fájdalom. Már ha ilyenről beszélek rosszul vagyok, nem hogy még kezeljenek. Nem tudom mit csináljak. 20/F

2016. márc. 4. 11:45
 1/8 anonim válasza:
90%

Azért vagy rosszul, mert félsz. Ehhez nem kell nagy logika.


A félelem leküzdése viszont nehezebb dió. Így most röviden csak annyit mondanék, hogy gondolj bele abba, hogy ha nem kezelik a fogaidat, akkor abból mennyi hátrányod származhat. Tehát ez nem kívánságműsor. 20 éves vagy, nem vagy már gyerek, tessék férfiként viselkedni. Ha mások kibírják a fogászatot, akkor neked is lehetséges.


Egy fogorvosi rendelőben minden az egészséges érdekében történik, nem pedig ellened.


Sok sikert.

2016. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálkozok vele, köszönöm.
2016. márc. 4. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Az lehet, dante, de nem mindenkinek egyforma a fájdalomküszöbe, mint ahogyan mi sem vagyunk egyformák.

Nekem a nővérem pl érzéstelenítés nélkül húzat fogat, meg fúrják!

Én hasonló esetben összeesnék.

Vannak amúgy olyan fogászati rendelők, ahol altatásban tudják végezni a kezeléseket.

2016. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

@12:01


Igazad van, valóban nem vagyunk egyformák.


Viszont a félelmeket akkor is le kell tudni győzni. Vagyis nem kell, de így is két választási lehetőségünk van. Vagy mi győzünk felette, vagy az győz rajtunk.


A félelmek legyőzésére már van önfejlesztő irodalom, például Csernus Imre is ír a félelmekről A fájdalom arcai című könyvében. Anthony Robbins a könyveiben szintén érinti ezt a témát.


Az altatásos módszert meg ne haragudj, de nevetségesnek tartom. Akinek arra van szüksége, hogy egy tömés, vagy foghúzás miatt altassák, - miközben gyerekek százai esnek át ilyen kezelésen ébren - az már tényleg a gyávaság netovábbja.

2016. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
vietnamban egy ripityára tört pezsgősüveget operáltak ki a seeghemből na attól lennél te rosszul édesfiam
2016. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Idegessé tesz, félsz. Én hányingerrel küzdöttem korábban, gyomoridegem volt, hideg izzadással, mert nem tudtam mi vár rám, mit fog csinálni. Mi volt a megoldás? Doki írt fel Xanax-ot, 0,25-öst (ez a kezdőknek nagyon hatásos), kezelés előtt fél órával kellett bevennem éhes gyomorra és a 2. alkalom után nem volt rá szükségem. Kellett 2 jó alkalom, hogy érezzem nincs mitől félnem. A doki mindig elmondott mindent, mertem kérdezni is, ma már úgy megyek mint aki hazamegy.

A tömés egy kis semmi amúgy, pár perc alatt megvan! Nekem gyökérkezelt (az első kitisztítás 1 óra volt!) később húzott egyet, majd 3 alkalom fogkőleszedés-tisztítás volt. Egyik sem fájt amúgy. Az érzéstelenítő nem fáj, előtte kérhetsz sprayt is.

2016. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom azért az emberek jelentősen túlzásba viszik a fogorvostól való parázást. Azért a mai fogorvoslás már nem olyan, mint a 15-20 évvel ezelőtt volt, jóval kisebb fájdalommal jár, sőt teljesen fájdalmatlanok a beavatkozások, csak meg kell találni a megfelelő fogászatot és fogorvost, akiben megbízunk, és aki meg tud nyugtatni. Nekem már csináltak mindent a fogammal, tömtek, gyökérkezeltek, húztak, csiszoltak, de még semmi sem fájt. Magánrendelésen egyébként is mondja a fogorvos, hogy ha érzékeny, vagy ha fáj az érzéstelenítő beadása után is, akkor emeljük a kezünket, és akkor ad be még egy érzéstelenítőt. Így nekem is volt, de utána már tényleg semmit sem éreztem. Úgy, hogy visszatérve a kérdésre, akkor tapasztalja meg az ember, hogy egyáltalán nincs is komoly félnivalója, mikor túl van egy-egy beavatkozásban, mert nem fáj. Azt a kis kellemetlenséget, hogy matatnak a szádban, meg bőven ki lehet bírni. Ez nulla ahhoz képest, ha egy fog begyullad és megfájdul, úgy, hogy nem érdemes megvárni, vagy kínlódni vele.
2016. márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A régi félelmeid élnek még mindig benned. Ezt sokszor nehéz leküzdeni. Én szintén ugyanígy voltam, már egy fogorvosi rendelő mellett elhaladva is rosszul éreztem magamat. Végül, mivel szükségessé vált, elmentem-ennek pontosan egy éve. Csúnyán feldagadt az arcom, egy gennyzsák keletkezett, amitől elég rendesen eltorzult az ábrázatom. Felhívtam egy magánrendelőt, amelyről már régebben sok jót hallottam és felkerestem őket. Egy fiatal és nagyon szimpatikus doktornő fogadott engem, teljesen elégedett voltam vele.Megkértem rá, hogy mondja el részletesen, hogy mi fog történni és megegyeztünk, hogy ha bármi kellemetlenséget éreznék, akkor felteszem a bal kezemet és akkor szünetet tartunk. Erre egyébként nem volt szükség, minden rendben volt. Ezt javasolom neked is. Mára már elmúlt a félelmem tőlük és nem rémisztget ez a démon többé.
2016. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!