Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 17 évesen fogszabályozó?

17 évesen fogszabályozó?

Figyelt kérdés

Éjszakaim van már 5 éve, a múlt alkalommal azt mondta a fogorvos, hogy ideje lenne a rögzítettnek, mert hogy teljesen nem fog rendbe jönni. 5 éve még szerettem volna rögzített fogszabályzót, most már nem. Még egy kicsit kusza fent a fogam (csak elől), de én nem akarok külső rögzítettet. Belsőt nem csinál. Gondolkodtam, hogy pár év múlva úgy is pénzt keresek, és ameddig tudom ezt az éjszakait használni addig használom, utána pedig csináltatok egy átlátszót. Van olyan, amelyik a belső oldalról van rögzítve, meg olyan is, ami kivehető, fogakra illeszkedő és pár hónap alatt lefolyik a kezelés.

Viszont nem tudom melyik lenne a jó. Melyik olcsóbb, hatásosabb stb. A fogammal egyébként még az a baj, hogy a két első szemfog nem jön le. Azon csak külső rögzített fogszabályzón lehet segíteni?

Nem tudom mi legyen, mert szeretnék tökéletes fogakat, de kiábrándultam a fogszabályzóból.



2016. márc. 6. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj el mások orvoshoz is, és kérj más véleményt is, hogy mit lehet kezdeni. Manapság sosem szabad egy orvosra hallgatni semmilyen szempontból. Persze vannak kivétele, ha influenzás vagy, jó a háziorvos.


De ha szép fogakat akarsz tenni kell érte. Gondolom azért nem akarnák szabályzót, mert hogy látszik. De hát kit érdekel, hogy másik mit gondolnak róla, az a lényeg, hogy rendben legyen.

2016. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell átlátszó fogszabályozó, eleve a normális (alsó, felső) 70000 Ft. ha nem vagy sürgős eset,és pl ma elmész a dokihoz, max másfél év múlva kapod meg.(sürgős eset alatt azt értem, mogy nem kell műteni.)

kb.: két és fél év múlva leveszik az állandó fogszabályozót... szerintem biztos nem árt meg.

2016. márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kim Bo Mao ***** válasza:
Én nem várnék rá a helyedben amíg elmúlik a diákjogviszonyom, addíg legalább sok helyen van diákkedvezmény. Az állandó fogszabi meg kb. 1-2 év alatt (főleg, hogy ahogy írtad már hordtál előtte éjszakait) rendbeteszi. A kinézetétől meg ne óckodj, ha ügyelsz arra, hogy ne lógjon ki salátalevél belőle akkor még jól is állhat. Én szerettem hordani, de a 2. év végén le kellett vetetnem, mert az egyik ínyem begyulladt és rá akart nőni az egyik fém pöcökre... De nem bántam meg, mert előtte az éjszakai csak beljebb nyomta a fogaimat, szépen egymás mellé nem rendezgette őket azt csak az állandó.
2016. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!