Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után mennyi idő...

Fogtömés után mennyi idő múlva kellene elmúljon az érzékenység? Ki mennyi idő után harapott a tömött foggal?

Figyelt kérdés

Van már két hete, hogy betömték egy fogam, azóta nem nagyon rágtam azon a felemen, de ma ráharaptam. Valójában nem is kemény dolgot, főtt karalábét, és belémhasított a fájdalom.


Szerintetek ez normális?

A fogorovosomhoz már rég járok, nem volt semmi panaszom, tudja a dolgát, de létezik, hogy valami nincs rendben? Vagy még kell ehhez idő? Mi a véleményetek?


2016. márc. 19. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
2 hét után nem szabad fájnia, menj vissza.
2016. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Sokszor nem múlik el a fájdalom ha nem szedsz fájdalomcsillapítót pár napig, nem tudom mennyire segített volna ha rögtön ráállsz 1 hétig a CAtaflamra, csodálom hogy orvos nem ajánlotta, de így 2 hét már sok.


Még elmúlhat igazából de esélyes hogy mást is kell csinálni.

2016. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a 2. válaszolóra, iszonyat hülyeségeket ír. Semmi köze a fájdalomcsillapítónak ahhoz, hogy még fáj a fogad. A fájdalomcsillapító nem terápia, csak tüneti kezelés.
2016. márc. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogtömés után akár 3 hónapig is normális érzékenység, kisebb nyilalás. Legfőképp hidegre, de az inger megszűnte után a fájdalomnak is rögtön el kell múlnia.

Ha ráharapásra fáj, lüktetve fáj és főképp éjszaka, akkor valószínűleg túl mély volt már a lyuk és elhalt az ideg. Ebben az esetben menj vissza a fogorvoshoz, gyökérkezelésre lesz szükség :)

Egy asszisztens

2016. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Utána még fájt picit, aztán elmúlt, igaz nem kínoztam, nem rágtam arról stb.

De úgy döntöttem visszamegyek

2016. márc. 22. 08:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Fogorvosnak tanulok, és 1 hétnél tovább nem nagyon szabad fájnia a fognak. Fájnia igazából egyáltalán nem, néha-néha fájdogálhat, de max. egy hétig.
2016. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


(Ki kellett ölni az ideget)

2016. márc. 22. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:

6/7-es, mélytömés esetén akár 1 hónapig is lehet érzékeny a fog, így ezzel egyidejűleg akár 1 hónapig is néha-néha belesajoghat a fogba.


Nem tanulok fogorvosnak, de 3 orvos látta ugyanazon fogamat, és mind három ezt mondta. (TB-s, ügyeletes, magándokim).

2016. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!