Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után normális, hogy...

Foghúzás után normális, hogy így néz ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A bal alsó bölcsességfogamat kellett kihúzni, mert nem volt hely a növekedésének, és már a csontomban járt a gyökér.

Hétfőn húzta ki a fogorvos, eléggé ragaszkodott volna a fogam, de végül is gyorsan megoldotta a doki, ügyes volt, max. 5 perc alatt megcsinálta. (Ezt csak azért írtam le, mert anyum mondta, hogy neki egyik alkalommal majdnem 1,5 órán keresztül húzták ki az egyik fogát....)

Mikor hazaértem bevettem 2 db Algoflex Fortét, hál' Istennek, estére csillapodott a fájdalmam. Ma reggel viszont irtózatosan fájt, írattam is fel magamnak Flector Rapid granulátumot. (Örülök, hogy ezt írattam fel, majdnem 6 óra hosszáig fájdalommentes voltam)

A ma esti fogmosásnál jó alaposan "megvizsgálgattam" a húzás helyét, és feltűnt, hogy olyan, mintha nőtt volna oda egy fog. Egy picike. Mellette pedig mintha gyulladást vélnék felfedezni. De mivel még sosem húzták a fogamat, nem tudom eldönteni, hogy most az tényleg gyulladás jele, nyoma?! (A "fogas" dolgot meg nem is kérdezem meg, mert tisztában vagyok vele, hogy egy éjszaka alatt nem nő oda egy fog....)

Valaki tudna segíteni? Feleslegesen nem rohangálnék fogorvoshoz!

Köszönöm!



2016. márc. 22. 22:47
 1/4 A kérdező kommentje:

A kép:

[link]

2016. márc. 22. 22:50
 2/4 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem kicsit nagyobba, mert az előző kép túl kicsi volt:

[link]

2016. márc. 22. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én most sem tudom nagyban megnézni a képet, de alapvetően egy viszonylag mélyen gyökerező nagyörlőfog eltávolítása rendesen megbolygathatja a környezetét, előfordulhat, hogy emiatt begyullad (ha pirosan belövellt, duzzadt és fáj, az pontosan ezt jelenti). Ha nagyon nem akar változni a helyzet, érdemes lehet megejteni egy látogatást, de szerintem ez magában, főleg ilyen frissen még elmegy normális reakciónak.
2016. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen már én is észrevettem, hogy kicsi a 2. kép is.

Ha nem változik akkor el fogok menni vele. Csak gondoltam biztos ami biztos..

2016. márc. 23. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!