Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másnak is volt (van) ilyen...

Másnak is volt (van) ilyen szuvasodási problémája a fogával?

Figyelt kérdés
Úgy egy hónapja vettem észre a hátsó nagyőrlőmön egy mm széles fekete csíkot, azt hittem, frászt kapok. Utána megnéztem a többi fogamat, hát a felsőkön is fekete foltok. Oké, spuri a fogorvoshoz. Csak mondja és mondja, melyik fogam szuvas, és vagy hetet felsorolt. Én meg csak ültem, és gondolkodtam, hogy mi a fenétől. Néhány ritka kivételtől eltekintve csak vizet iszom, meg reggel kávét. Nem szeretem a cukrokat, csokit is két havonta ha egyszer eszek. Mindig mosok fogat, és mégis... Ráadásul nem tudom, de a doki biztos látta már, én csak most vettem észre, hogy a kis őrlőimen is fekete oldalt.:( Megkérdeztem a dokit, hogy mivel lehet ezt megelőzni, és csak annyit mondott, hogy fogmosással (bár én hülye nem kérdeztem meg, hogy mitől alakulhatott ki). Rákerestem, és azt találtam, hogy a fogszuvasodás mindennapos dolog, de azért na... Úgyhogy most teljesen ráparázom, hogy mikor hullanak ki a fogaim, elrohadnak-e, mire eljutok betömetni őket... A doki azért csak mondta volna, ha valami nagyobb baj lenne, ugye?:( (Bocsi, tényleg félek.) 19 vagyok, nem akarom, hogy ki kelljen őket húzni.:(

2016. ápr. 1. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 24 vagyok,1 év alatt szinte az összes fogam elromlott. Pedig az elektromos fogkefétől,a speciàlis fogkrèmig,fogselyem...mindent hasznàlok ès mègis.

Azt mondta az orvos h genetika.

Most álkapocsba ágyazhatò fogsorra gyűjtök :(

2016. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Te jó ég.:( Sok szerencsét!

Lehet, majd körbekérdezek a családban, mert szüleimnek jók a fogaik, de aztán ki tudja...

2016. ápr. 1. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Rossz fogakat lehet örökölni is. Amikor mosod rendesen, nem eszel sok édességet de mégis romlik. Vannak emberek akiknek már gyerekként amikor bújik a csontfog, a gyökere már rossz.

Nekem is így van. Nagyon vigyáztam a fogaimra, mégis sorban romlottak el. Bizony 6 fogat ki is kellett húzatni.

Most csináltatom, hál istenek már a végén járok és remélem már nem lesz gond vele.

Jó tanács: Ne halogasd! Csináltasd meg, mert a halogatás eredménye az lesz, hogy a szuvas fogak szépen tönkre teszik a többi fogakat is.

2016. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ismerős. Kitartás!

Valamelyik nap néztem, hogy kezd kibújni az egyik bölcsesség fogam, és volt rajta egy fekete folt. Majdnem sokkot kaptam, hogy még ki se jött és már rohad, de utána este fogat mostam, és szerencsére már nem volt ott. Sírni tudtam volna az örömtől.

Amúgy nem halogatom, 4 tömésre már van időpontom, utána amint összegyűlik a pénz, irány fogszabályzót csináltatni. Remélem, utána nem lesz velük baj.

2016. ápr. 1. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy szépen lassan megcsináltatod.

Nekem mind a 4 bölcsesség fogam kijött, és sorban ki kellett húzni. Az egyik felső fog úgy bújt ki, hogy ketté tört.

Én annyira rettegek a fogorvosoktól, hogy húztam, halasztottam a dolgot, úgy voltam vele, hogy amíg nem fáj, nem megyek el. De egyszer olyan fájdalmam volt, hogy a falat kapartam. Elmentem, és kiderült, hogy a hátsó rágófogam gyökerénél gennyes tályog van. 3 órás műtéttel tudták kiszedni. Na akkor fogadtam meg, hogy legyőzőm a félelmemet és megcsináltatom a fogaimat. Kiderült, hogy 3 fog gócos volt, kihúzás lett a vége.

Ide most implantátum lett beültetve, koronát is kaptam..Nagy árat fizetek a butaságom miatt..

2016. ápr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:(

Én csak azért nem szerettem fogorvoshoz járni, mert az összes mindig a fogszabályzóval jött, nekem meg nem kellett. (Persze nagyon bánom már.) Nekem csak akkor fájt hátul, amikor nagyon hideget ittam, vagy sok csokit ettem egyszerre, de amúgy is érzékenyek a fogaim, úgyhogy nem tudom, köze volt e s szuvasodáshoz vagy nem. Ez fogas baj nagyon nagy szenvedés, de irigylem azokat, akiknek minden rendben van.

2016. ápr. 1. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Előbb azért menj el egy másik orvoshoz is, kérj még egy szakvéleményt, nehogy feleslegesen fúrasd szét a szádat, az a hét szuvas fog irreálisan gyanúsnak hangzik. A fekete csíkok többnyire csak elszíneződések, amikkel nincs teendő, nem szuvasodásra utalnak.
2016. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Mostani időpontra elmegyek, kettőt fog tömni, utána csak későbbre van időpontom, lehet elmegyek máshová is.

Amúgy ezek az elszíneződések mitől alakulhatnak ki?

2016. ápr. 3. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!