Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek ha nem lehet...

Mit tegyek ha nem lehet elérzésteleniteni a fogamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok azt szeretném tőletek kérdezni hogy mit tegyek hogyha nem lehet elérzésteleniteni a fogamat.

Igazságszeritnt már több mint egy éve küszködök az egyik fogammal amelyet nem tudnak az orvosok elérzésteleniteni és minden evésnél fáj amikor rá harapok. Mit tudnék vele kezdeni mert már nagyon bosszant és negyon fáj is. Az előző fogorvos akinél voltunk vagy 6 helyre adott be lidokaint és már az egész arcom lezsibbadt de azt a fogamat ugyanugy éreztem. Azt szeretném kérdezni hogy ezzel mit lehet tenni mert kihuzatni n akarom és félek hogy a gyökérkezelésnél se tudnák elérzésteleniteni. A válaszokat előre is köszönöm és bocs a helyesirásért de nagyon siettem.



2016. ápr. 10. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazán nem tudom, hogy miért nem tudják elérzésteleníteni, de nemcsak a lidocain van, esetleg más készítménnyel kellene próbálkozni, bár azt is elképzelhetőnek tartom, hogy te gondolod azt, h nincs elérzéstelenítve, nagyon sokan rettegnek a fogorvostól és sokan azt gondolják, h fáj akkor is ha már régen nem éreznek semmit.
2016. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ráharapásra fáj, az nem jelent jót. Meg kellene nézni röntgenen, de lehet hogy már nem lehet megmenteni sima gyökérkezeléssel. Esetleg még lehet próbálkozni azzal hogy oldalról megnyitva kiveszik a tályogot és alulról kezdik a gyökértömést.

Érzéstelenítéskor helyi idegblokádot csinálnak, ami azt jelenti hogy az adott területen fájdalmat nem érezhetsz. Minden mást viszont igen: nyomást, feszítést, hangokat, szagot, ízt, kaparászást, akár recsegést is érezhetsz. Egyedül olyankor nem hat a szer (egyik fajta sem), ha a gyulladás nagyon nagy mértékű (pl. feldagadt arc, gennyezés...), mert nem tud szétterjedni az anyag. Ilyenkor ezt a doki is látja és nem fog egyből neked esni, hanem először antibiotikumot ír fel.

Ha máshogy nem megy, akkor meg altatással vagy bódítással is lehet csinálni, csak ehhez olyan rendelőt kell keresni aminek megvan hozzá a felszerelése és szakembere (aneszteziológus szakorvos).

2016. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De szerintem nekem nincs begyulladva se befagadva a fogam már több mint 3 fogorvos látta és egyik se tudott kezdeni vele semmit. Légyszi segitsetek mert nagy a baj.
2016. ápr. 10. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha fogorvos nem tudott segíteni mi mit tudnánk tenni? Miért nem kezelték? Olyan nincs, hogy fáj és ne csináljanak semmit. Menj el olyan dokihoz, akit ismerősök ajánlanak.
2016. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!