Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört egy gyökér kezelt...

Letört egy gyökér kezelt fogamból egy darab, de nem a tömés tört le hanem a fogamból egy darab, menthető ez még?

Figyelt kérdés
rendszeresen mosok fogat még mielőtt valaki bele kötne...
2016. máj. 7. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit akarsz menteni? Az egy halott fog. Ha töredezik, korona kell rá.
2016. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, ez most nem volt egyértelmű, kihúzatni semmi szín alatt nem fogom, előbb fogok ugrani fejest Szolnokon a 24 emeletesről! Volt olyan fogorvos aki a simán csak fájó fogat kib. aszta a csába, K.Izabella meg a szentkirályiból olyan fogamat megmentette, hogy majd be sz. artam úgy fájt a gyulladástól, most pont ezt tört meg, mondjuk 6 éve volt először operálva, aztán 2 éve megint csak kellett újra csinálni, mert folyamatosan romlott a fogam, lehet halott, de akkor valamit kéne csinálni vele, meg akkor kihez menjek? Mondjuk Izánkat is ahogy elfigyeltem szereti a fogakat gyökér kezelni, még ha én nem is érzem gyulladtnak... fogsorom meg nem kísérleti nyúl, hogy leszek így Dirk Benedikt?
2016. máj. 7. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Valahogy biztos menthető, ha kis darab tört le, akkor tömőanyaggal, ha nagyobb, akkor inlay-onlay, ha még nagyobb, akkor lecsiszolni és koronát rá. Amíg a gyökér egyben van, addig menthető.
2016. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen egybe van, gyökér kezelt is, tehát még azt se lehet mondani, hogy nem lehet gyökér kezelni, aztán van még kiálló része a fogamnak ami épp, pont azon agyaltam ha én csinálnám meg hogy oldanám meg, igaz nekem nincs hozzá technológiám (meg amúgy is én elektronikai technikus vagyok, bár fogorvos becsókolhat nekem, mikor 30xos nagyításba forrasztok üzembe mikroszkóp alatt), de én tuti megcsinálnám ha lenne eszközöm, meg nem magamnak kéne :) jó hagyjuk a rizsát, gyökér alá se ment le a törés, erre megint azt olvastam, hogy menthető :)

ha meg egyik doki nem menti meg megyek a másikhoz...

2016. máj. 7. 21:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak hova érdemes menni? Meg kihez?
2016. máj. 7. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!