Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hol érdeklődjek a TB-s fogszab...

Hol érdeklődjek a TB-s fogszabályozó iránt?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és még a nyár előtt vagy nyár elején szeretnék várólistára kerülni, mert nem fogok kifizetni egy vagyont 18 éves korom után. Nyíregyháza közel van.


Ezen a környéken hova érdemes mennem, ahova ha egyedül megyek, akkor is komolyan vesznek? Mármint, hogy bemegyek, és érthetően elmondanak mindent. Már idegesít, hogy itthon ülök 16 évesen, és annyit nem tudok, hogy hova kell ilyen ügyben menni.


Nem tudom, mennyit kell rá várni, nem is érdekel, csak szeretnék már felkerülni a várólistára, hogy azért valamire várjak, és ne a semmire. Mert mindenképp akarok fogszabályozót. Kövezzetek meg, de amit én elsőnek megnézek valakin, az a foga. Felőlem legyen akármennyire szép...



2016. máj. 8. 00:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egyébként tartósbeteg vagyok, ha ez számít valamit.


Valószínűleg nem, de annak, hogy nekem nincs meg a fél tüdőm, és annak, hogy én 30 forintért járok busszal, köze van egymáshoz, akkor ennek miért ne?

2016. máj. 8. 00:23
 2/11 anonim ***** válasza:

A körzetis fogorvosod (aki a te esetedben lehet ifjúsági vagy iskolafogászat) ad beutalót és elmondja hova és mikor kell menned.

[link]

2016. máj. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugy mukodott hogy az sztk-ba felmentem (arra nem emlekszem hogy idopontra mentem volna) elmondott mindent a doki, hogy tb tamogat stb. Egy fogsor 30ezer ft volt.
2016. máj. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, ez milyen régen volt? Csak mert az a 30 ezer forint jól hangzik, nagyon bízom benne, hogy olcsón megúszom.

2016. máj. 8. 02:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Kb 5 eve. Azota nem tudom hogyan valtoztak a dolgok ott.
2016. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Remélem, nem sok mindent.
2016. máj. 8. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugy volt eloszor suli orvos betomte a rossz fogaim aztan adott egy beutalot egy olyan fogszabalyzos fogaszatra ahol van tb tamogatas..es nekem 120 ezer volt szoval 60 ezer egy iv amugy 50 lett volna csak mivel majusba betoltom a 18-at igy nekem ez mar nem szamitott..amugy amig kozepiskolaba jarsz tamogatjak miutan leerettsegiztel onnantol nem jar es onnantol ha pl mar 18 eves korod elott elkezdodott a fogszabalyazos akkor a kezeleselert is fizetni kell.:)
2016. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem tavaly januárba kezdődött el az egész procedúra. Először a körzeti fogorvosomnál voltam írt egy beutalót. Ezzel mentem az sztk-s fogszabis dokihoz a közeli kórházba egy előzetes időpont kérés után. (egyébként szabolcsi vagyok én is). Elküldött egy röntgenre Nyíregyhazára majd vissza hozzá nem sok időt vett el. Leginkább csak az utazás. Aztán csekk nekem 32ezer volt a felső fogsoromra. Kifizettem aztán pár napra rá fel is szerelte ;) ív cserénként pedig 5ezer volt. Most már csak kivehetősöm van egy hete :3 az is 5ezer volt :) és igen addig csináld míg 18 nem vagy mert kedvezményes. Bár én már márciusba betöltöttem egy idkolalátogatási dokumentummal maradtam a kedvezményezett mivel még középsulis vagyok :) 18/L
2016. máj. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként júliusban töltöm a 17-et, érettségizni pedig kb. 20 évesen fogok, mert 5 évesen vagyok gimnáziumban.

2016. máj. 9. 19:31
 10/11 anonim válasza:
Akkor simán belefér a fogszabályozás az államilag támogatottba :) ne aggódj csak belekezdeni nehéz ;) vagy legalábbis nekem az volt
2016. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!