Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnátok segíteni fogszabályzá...

Tudnátok segíteni fogszabályzás ügyben?

Figyelt kérdés

Kellemetlen, igen, de 17 vagyok és nem tudom mit csináljak. Utánanéztem neten, van panoráma röntgenem, de nem nagyon tudom mi történik az egész procedúra alatt, mi kell majd - eszközökre gondolok, mint speciális fogkefe stb - és hogy.. hát, hogyan tovább. Fogorvos elküldött panorámára, kész vagyok.:D

Nagyon köszönöm a (hülye) kérdésemre a választ!



2016. máj. 18. 19:35
 1/1 anonim válasza:

Szia! Tegnap kaptam ragasztottat, szívesen leírom hogy zajlott az egész. Első alkalommal lenyomatot vettek, elküldtek röntgenre. Utána bevittük a röntgent, kaptunk csekket + időpontot. Tegnapelőtt estefelé mentem, kaptam öt tágító karikát, hogy elférjen a fogszabályzó. Nem fájt, a fogaimmal nem tudtam erősen harapni, de azért lehetett. Na és maga a ragasztás:

Fertőtlenítették a fogaimat(kis vizes zuhannyal), felragasztották a hátsó két fogamra a fémgyűrűt. Kaptam egy szilikon tágítót a számba(Egyáltalán nem fájt). Majd ráillesztették a fogamra a breketteket(kis fém tappancsok). Belefűzték a drótot, majd rögzítették kis gumikkal aminek kiválaszthattam a színét. Ennyi. Van egy nyálszívó a szádban aminek csak a hangja volt zavaró számomra. Egyáltalán nem fájt, sőt szinte semmit nem éreztem az egészből. A végén kaptam viaszt, amit ha szúr rákell tenni. A fogmosáshoz én egy alap fogkefét használok (csak nem is profit, csak sörét, nincsen benne semmilyen gumi) + fogköztisztítót amit értelem szerűen a fogközre használom. És brekett tisztítót amit az ínyemre is használhatok, az ilyen kör alakú. Mindet lehet kapni a dmbe. És viaszt is láttam, ha esetleg nem kapnál. Remélem segítettem. 14/L

2016. jún. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!