Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megrepedt első kettő metszőfog?

Megrepedt első kettő metszőfog?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, lehet hogy eddig is meg volt repedve, de nagyon megijedtem. Az első kettő metszőfogamon van egy repedés hosszanti irányban. Ez mitől lehet? Volt egy fogam hátul, amit ki kellett húzni, és nagyon félek hogy ezek is kiesnek, vagy letörnek, vagy bármi. Egész délelőttöt végigbőgtem már. Valakinek van tapasztalata, vagy tudja mitől van, és mi lehet a következmény? Természetesen minél előbb elmegyek fogorvoshoz... csak addig nem tudok bizonytalanságban lenni. :(

Előre is köszi! :(


2016. máj. 22. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Bár nem értek a témához mert velem még nem történt ilyen szerencsére de bíztatni szeretnélek és nyugodj meg! Rengeteg technika létezik a fog megmentésére. Mindenképp jó magán fogorvoshoz menj és szerintem meg fogják tudni oldani. Addig is próbáld kevésbé terhelni puha ételekkel, hétfőn pedig fogorvos. Szerintem nem lesz gond mert annyi mindent meg tudnak már oldani nem hiszem hogy egy repedés kivétel lenne. Nyugodj meg kicsit, szurkolok hogy rendbejöjjön a fogad mihamarabb:)
2016. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a bíztatást, aranyos vagy. Én ha van rá lehetőség, semmiképp sem akarnám se kihúzatni, se fogpótlást, mert engem amúgy nem zavar a karc, mert nem olyan vészes, csak nagyon nagy fényben látszik, csak ne essen ki a fogam, ne törjön ketté... :(
2016. máj. 22. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Olvasd ezt el és nyugodj meg, itt írnak a repedésekről a fogon:

[link]

2016. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az első vagyok! Nem tudék olyat elképzelni sem hogy kihúzzák! Ettől szerintem felesleges tartanod! Ha mégis ilyet mondana egy orvos hogy ki kell húzni hát biztos hogy nem engedném! Szóval ez kizárt! Tuti megmentik ha az egy repedés! De az is lehet hogy semmit nem kell vele csinálni mert összeforr. Hétfőn kideríted de fontos hogy mindenképp kónfogorvoshoz menj, ha nem tudsz róla infot nézess meg kettő vagy három orvossal is ha bizonytalannak érzed a választ. Csak olyan mellett dönts akiben megbízol! Hány éves vagy megkérdezhetem? Amúgy gondolom csajszi vagy ugye?
2016. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magánfogorvoshoz*
2016. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálam is az alsó középső metszőfogak repedtek meg föggőlegesn illetve számszerint konrétan a 31es felszine is érzékeny mert édesre fájdalommal reagál. Sztem sokmindentől lehet bár nem vagyok fogrovos Pl sok keményet v ropogóst pl csipszet v piritóst stb ilyesmiket eszel .Méregből harapsz rá vagy éjszaka csikorgatsz ez utóbbi ellen jó lehet pl; egy fogvédő..
2017. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Ugyanígy vagyok most, mint te 4 éve kedves kérdező. Meg tudnád mondani, hogy mi lett a sztori vége? Mi lett a fogaddal? Én is be vagyok parázva! :(
2020. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!