Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogtömés vagy a foghúzás...

A fogtömés vagy a foghúzás fáj jobban?

Figyelt kérdés
Kérjek injekciót?

2016. jún. 6. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem fáj, mert mind a kettőnél érzéstelenítenek.

Ha kimegy az érzéstelenítő, akkor pedig attól függ. Nekem volt már olyan, hogy amit kihúztak, miután kiment az érzéstelenítő, semmit nem éreztem, míg tömésnél még 2-3 nap utána is érzékeny volt és kicsit fájdalmas.

2016. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

foghúzás.

Injekció nélkül bele se kezdj.

2016. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még nem tömték soha fogadat? Alapesetben nem szoktak injekciózni, legfeljebb ha gyulladás van (de akkor inkább dalacint vagy augmentint írnak és visszarendelnek egy hét múlvára), vagy ha a beteg kéri. Szerintem nem érdemes: egy fúrás 3-5 perc kellemetlenség, míg a lido/ultrakain injekciótól 3 órára lezsibbad a szád, és a szúrás sokkal rosszabb érzés, mint a fúrás (bár csak 1-2 másodpercig tart).
2016. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítő injekcióval egyik se fáj.
2016. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fogtömésnél nem is kell érzéstelenítés. Egyáltalán nem fáj. Gyökérkezelésnél és húzásnál kell. Vagy legalábbis én csak ekkor kérek.A másik nem fáj, hiszen csak a gyökérben vannak idegek.
2016. jún. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettőhöz automatikusan adott a dokim, de a húzás gyorsabb volt és miután kiment sem fájt, a tömésnél érzékeny volt még pár napig.

A szúrás helye a gyökérkezeltnél fájt csak, a többinél nem tudtam megmondani hova adta.

2016. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Uhh, én nem tömetnék injekció nélkül, szerintem elájulnék a félelemtől. Az injekció nem vészes ha ellazítod az állkapcsod.

Amúgy erősen attól függ. Nekem kettőt húztak, sima ügy volt mindkettő, meg gyorsabb is. A tömés sokkal macerásabb, pláne ha gyökérkezelés is van.

2016. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a foghúzástól féltem, mert anyámnak írtózatosan fájt. Én szerencsére a tűt is alig éreztem, mikor húzta akkor is csak érdekes volt, ahogy ropogott a fogam. De semmi baj nem lett. Mikor kiment az érzéstelenítő akkor sem fájt, bár készültem egy egész doboz fájdalomcsillapítóval. Apámnak sem szokott fájni, se alatt, se utána.

Tömés nekem jobban fáj.. pontosan érzékenyebb. Érzéstlenítő azért nem kell, de pl. múlthéten is fúrta + tömte az alsó 5-öst, alig látható lyuk volt, az fájt amikor fúrta. De utána semmi baj nem volt.

20L

2016. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Foghúzásnál egyedül a sebbel van baj. Hogy nem mehet bele semmi, óvatosan kell mosni... Ezekről ha egy persze is megfeledkezel, meglehet a baj. Előző vagyok
2016. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*percre
2016. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!