Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzót kaptam...

Állandó fogszabályzót kaptam tegnap, nagyon fáj. Mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Januárban megkaptam a felső, rögzített fogszabályzómat. Fájt 2-3 napig, de kibírható volt, hamar megszoktam. Tegnap ívet is cseréltek rajta, ez kicsit húzza a fogaimat, kellemetlen, de nem elviselhetetlen. Viszont tegnap nem csak ennyi történt, felragasztották az alsó fogszabit is. Szerintem még soha semmim nem fájt ennyire! Komolyan azon gondolkozom, hogy kitépem az egészet! Utálom! Enni semmit nem bírok, konkrétan a krumplipüré evésnél is majd' kicsordul a könnyem. Rágni végképp nem tudok, egyrészt a brutális fájdalomtól, másrészt azért, mert a felső fogsorommal ráharapok az alsó brekettekre (tappancsokra), ha összezárnám a fogsorom. A fájdalomcsillapító egyáltalán semmit nem hat. Éjszaka semmit nem tudtam aludni miatta. Ez el fog egyáltalán múlni? :(

Mikor? Meddig tart? És egyre jobban fáj, pedig ennek pont múlni kéne az idő elteltével, nem? Fáj az egész ínyem, a fogsorom, minden. És nem mellesleg anyám meg folyamatosan azért veszekszik velem, mert "mindig kitalálok magamnak problémákat", meg "csak bebeszélem magamnak", "nem is fáj nekem az egyáltalán, ez csak egy újabb indok, hogy szemvedjek". Soha az életben nem volt fogszabályzója, mégis honnan tudja, hogy milyen? Teljesen elegem van mindenből :(


14/L



2016. jún. 10. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszélj apukáddal, lehet hogy valamit elszúrtak mikor feltették.
2016. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem mész vissza az orvoshoz....?
2016. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Apa mindig anyával ért egyet :/
2016. jún. 10. 14:24
 4/11 anonim válasza:
Ezzel nem tudsz mit csinálni, meg kell szokni. Ha megszoktad, akkor is lehet miatta sajnáltatni magadat;-)
2016. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az alsó nekem is iszonyatosan fájt, akkor is fájt, ha hozzá sem ért semmi. Én is azon agyaltam, hogy elvágom a drótot a fenébe, mert ez kibírhatatlan, mintha szét akart volna hasadni az egész állkapcsom. Megértelek. Bírd ki még egy kicsit, egy-két nap, és elmúlik. Az alsó fogsor mindig érzékenyebb ilyen téren.
2016. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, viszont az, hogy a felső fogsorod eléri az alsó breketteket, abszolút nem jó. Látnia kellett volna a dokinak, és harapásemelőt adni, úgyhogy üzenem anyukádnak, hogy vigyen vissza a dokihoz minél előbb. (34 N)
2016. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az alsó mindig rosszabb, kisebbek a fogak, nagyobb a feszülés. Nekem is mély a harapásom és ha összezárom, az alsó fogsor elbújuk a felső mögött, így ismerős a probléma. Bár nekem nem fájt ennyire brutálisan. Menj vissza a fogorvshoz (ha kell, anyukád nélkül) hogy nem bírod, vegye lazábbra, tegye bele kisebb drótot. Anyukád is láthatná, hogy a felsőnél nem vágtad le ezt a hisztit.


De egy pár napot azért én várnék vele, hátha jobb lesz egy kicsit. Elmúlni biztos, hogy el fog, viszont lehet, kicsit túl erős kezdés volt ez a fogadnak, legközelebb említsd meg a fogorvosnak. Az meg, hogy karcolja a lenti fogszabi a fenlső fogad hátulját, tényleg nem jó.

2016. jún. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még mindig nagyon fáj, de már talán egy nagyon nagyon picit jobb, amikor éppen nem eszek. Akkor még mindig ugyanolyan borzalmas. Igazából ráharapni "csak" az első fogaimmal harapok rá az alsó brekettekre, ezért nem igazán bírom összezárni a fogaimat. Nem úgy néz ki, mint ami el fog múlni :(
2016. jún. 12. 13:30
 9/11 anonim ***** válasza:
El fog múlni, hidd el. A legdurvábban az első 3-4 nap fáj, egy hét után már el is felejted.
2016. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igazából ez attól is függhet, hogy milyen súlyos a probléma. Nekem is fájt, de viselhető volt, mert nekem az alsó fogsorom annira nem volt vészes. Neked szeritem azért fájhat Ennyire, mert erőteljes a torzulás, és időbe telik még a fogszabályzó nagyjából a helyére húzza. Hidd el, minél rendezettebb lesz a fogad, annál kevésbé fog fájni. 😊
2016. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!