Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzót kaptam...

Állandó fogszabályzót kaptam tegnap, nagyon fáj. Mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Januárban megkaptam a felső, rögzített fogszabályzómat. Fájt 2-3 napig, de kibírható volt, hamar megszoktam. Tegnap ívet is cseréltek rajta, ez kicsit húzza a fogaimat, kellemetlen, de nem elviselhetetlen. Viszont tegnap nem csak ennyi történt, felragasztották az alsó fogszabit is. Szerintem még soha semmim nem fájt ennyire! Komolyan azon gondolkozom, hogy kitépem az egészet! Utálom! Enni semmit nem bírok, konkrétan a krumplipüré evésnél is majd' kicsordul a könnyem. Rágni végképp nem tudok, egyrészt a brutális fájdalomtól, másrészt azért, mert a felső fogsorommal ráharapok az alsó brekettekre (tappancsokra), ha összezárnám a fogsorom. A fájdalomcsillapító egyáltalán semmit nem hat. Éjszaka semmit nem tudtam aludni miatta. Ez el fog egyáltalán múlni? :(

Mikor? Meddig tart? És egyre jobban fáj, pedig ennek pont múlni kéne az idő elteltével, nem? Fáj az egész ínyem, a fogsorom, minden. És nem mellesleg anyám meg folyamatosan azért veszekszik velem, mert "mindig kitalálok magamnak problémákat", meg "csak bebeszélem magamnak", "nem is fáj nekem az egyáltalán, ez csak egy újabb indok, hogy szemvedjek". Soha az életben nem volt fogszabályzója, mégis honnan tudja, hogy milyen? Teljesen elegem van mindenből :(


14/L



2016. jún. 10. 13:49
1 2
 11/11 anonim válasza:
Rágózz. Nekem segített.
2016. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!