Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éjszakai fogszabályzó. Milyen?

Éjszakai fogszabályzó. Milyen?

Figyelt kérdés
kb 1,5-2mm es rés van a 2 középső felső fogam között(meg többinél is azért vannak kisebbek.Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben egy éjszakai fogszabályzó jó lenne-e, hogy össze húzza? Nappalit nem nagyon szeretnék:S Illetve hogyan néz ki egy éjszakai fogszabályzó?műanyag vagy milyen?mert azt tudom, hogy akinek rendes nappali volt azok műanyagot kapnak, és akinek összehúzásra kell? kb mennyi ideig kell hordani ilyen esetben? Sima kerületi foforvos megcsinálja? 10-15-ből megvan?
2010. ápr. 15. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy még 16 akkor megvan 15-ből.

Az éjszakinak műanyag a szájpadlásrésze ami meg a fogat "szabályozza" sín az fém

Meddig kell hordani? az sokmindentől függ, sőt az is lehet hogy éjszakaival nem is lehet megoldani

2010. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kivehető fogszabályozó készülékek


Kivehető fogszabályozó készüléket többnyire gyermekkorban használnak, vagy egyszerűbb fogelmozdításokra felnőttkorban. (ld. Gyermekkori fogszabályozás, Felnőttkori fogszabályozás). Ezek a kivehető készülékek készülhetnek különálló módon egy-egy állcsontra, de vannak olyanok is, amibe mindkét fogsor beleharap és így fejt ki a fogelőtöréskor hatást a fogakra és az állcsontok növekedésére.


Miután ezek a készülékek műanyagból készülnek anyagukban színezhetőek a szivárvány minden színében, különféle matricát lehet beléjük tenni, a páciens nevét is bele lehet írni és csillámporok különböző árnyalata közül lehet választani. Vannak, viszont olyan kivehető készülékek, amelyek gyárilag előkészítettek és méret alapján az orvos választja ki őket. A kivehető fogszabályozó készülékek érthető tulajdonsága az, hogy nagyban függ hatékonyságuk attól, hogy a páciens milyen rendszerességgel és naponta mennyi ideig viseli azokat. Ezeket a készülékeket többnyire éjszaka, vagy éjszaka és néhány nappali órában kell viselni.

2010. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy megoldható-e éjszakaival, esetleg csak nappalival lehet, ezért írtam,hogy csak rés gondom van, nincsen elferdülve.vagy a résre nem jó az éjszakai? köszönöm az eddigi válaszokat!!
2010. ápr. 15. 14:37
 4/11 A kérdező kommentje:
ja egyébként 17 vagyok.
2010. ápr. 15. 14:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos erre csak a doki tud válaszolni.

Van akinek elég egy éjszakai van akinek nem, és van akinek fel se teszik mert azt mondják úgyis szétcsúszik

2010. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia

nekem volt éjszakai fogszabályzóm. Nekem elsősorban a harapás szabályozása volt a cél. Az szerencsére rendbejött... remélem ilyen is marad

a fogaimon nem sokat változtatott. De ha csak a résekkel van a gond, akkor szerintem nem kéne sokáig hordanod a rögzítettet mint vki olyannak aki ki tudná harapni a pókot a sarokból.

Szerintem minél hamarabb csináltasd meg mert 18+ nem jár tb

nekem olyan 4-5.000 ft volt

17 éves vok

2010. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy változott, de eddig úgy volt, hogy ha 16 éves koráig elkezdték a szabályozást akkor támogatta a tb utána nem
2010. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát nem tom, ha azt mondaná az orvos pár hónap nappalitól rendbe jönne akkor lehet feltetetném:D majd megkérdezem jár-e TB, és neked csak 4-5000 volt??:O dejó:) amugy a rendes kerületi fogorvonál is lehet csináltatni, vagy speciálisan ezzel foglalkozó fogorvoshoz kell menni?
2010. ápr. 15. 15:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Az éjszakai csak gyerekkorban jó, utána nem használ, és a fogorvos sem fogja ajánlani.
2010. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kerületi fogorvoshoz mehetsz, de nem biztos hogy tud segíteni mert neked nem torlódásod van hanem ép elenkezőleg.Összehuzathatja a fogaid, de nagy valószínűséggel idővel szépen visszafognak csúszni oda ahol most vannak
2010. ápr. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!