Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzékeny a fogam, de nem...

Érzékeny a fogam, de nem értem mitől. Veletek fordult már elő hasonló?

Figyelt kérdés
Az egyik fogam érzékeny, de szinte fel se tudom fogni, hogy mitől. Mielőtt a fájdalom jelentkezett volna, egy héttel azelőtt voltam kontrollon, és egyébként is rendszeresen járok. Semmilyen hibát nem látott a fogaimnál.Aztán jelentkezett a fájdalom, hogy energiaitalt ittam (tehát egy édes, szénsavas italról beszélünk) és azóta is tart. Volt egy időszak (kb. 1 hét) hogy elmúlt, és csak elvétve jelentkezett a fájdalom, de most minden nap szoktam érezni. A fura viszont az, hogy egyáltalán nem tudnám megmondani, mire érzékeny a fogam. Van hogy az édesre, van hogy rágáskor (pláne ha a két fogam közé kerül valami) van hogy nem is történik semmi, csak nyelek egyet, és egy pillanatra érzem a fájdalmat, és úgy ahogy jött, el is múlik. Folyamatosan sosem áll fönn a fájdalom, egy napon belül is hol jelentkezik, hol nem, és mindig csak egyetlen pillanatra. Alapvetően nem lennék megijedve a dologtól, ha egyáltalán érteném, hogy mitől érzékeny. Egyébként én nézegettem, de személyszerint semmit a világon nem látok rajta. Veletek esett már meg hasonló? Hogyan kezelheti ezt a fogorvos?

2016. júl. 12. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lyukas véletlen?

Amúgy ha zavar, akkor gyökérkezelés megoldja.

2016. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, nemrégiben ugyanez volt az egyik fogammal, amikor ráfújt az orvos hideget a fogamra, az agyamig hatolt a fájdalom. Nekem íny alatti tömést csináltés valamilyen lakkal bekente, azóta nem érzékeny.
2016. júl. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szabadna lyukasnak lennie, mivel ahogy említettem is, előtte nem sokkal voltam kontrollon, mielőtt az érzékenység jelentkezett volna. Én sem látok rajta semmi különöset.
2016. júl. 13. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!