Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés hány alkalom?...

Gyökérkezelés hány alkalom? Mennyi idő telik az alkalmak között?

Figyelt kérdés

Pár hete begyulladt az egyik fogam. Mondta a doki,hogy szedjek be egy doboz Dalacint, csak utána tudja gy.kezelni, de számítsak rá,hogy több alkalom lesz. Meg sem kérdeztem,hogy mennyi.

Most már nem fáj, tehát lehetne kelleni a kezelést, viszont két hét múlva elmegyünk két hétre nyaralni, és nem tudom,hogy addig be lehet-e fejezni?

Akinek volt már, hány alkalom volt?


2016. júl. 13. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Velem nemrég történt.


Bementem, hogy fáj, akkor röntgent csináltak és kitisztították a fogat. Antibiotikumot nem kaptam akkor. Lyukat hagytak rajta, azt szívogatni kellett, hogy jöjjön ki minden.


Aztán egy hét múlva gyógyszeres töméssel tömték be. Újabb egy hét múlva rendes (végleges) tömést kapott.


Az én esetem lehet, hogy furcsa, mert egy hónappal a kezelés után a fogam érzékennyé vált és emiatt kaptam antibiotikumot és egy hét türelmi időt. Ha jövő hétig nem múlik, kicserélik a tömést, ami amúgy a röntgen szerint tökéletes.

2016. júl. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tisztogatja és amikor elmúlt a gyulladás és tiszta, eltömi először a gyökeret, azután jön a felső tömés ez 3-4-5 alkalom Ha mész beszéld meg, hogy mikor mész és nyaralni, és ha nem lesz addig kész, ideiglenes tömést tesz be.
2016. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, az a baj,hogy a nyaralás alatt nem akarok ideiglenes tömést, mert mi van,ha baj lesz vele, kiesik stb.

Most nem fáj már lassan két hete, akkor lehet,hogy viszek magammal inkább egy doboz Dalacint, meg fájdalomcsillapítót és kihúzom vele augusztus közepéig!

2016. júl. 13. 09:01
 4/5 anonim ***** válasza:
hát ez nem jó ötlet... tönkreteheti az egész nyaralást, kevésbé baj, ha kiesik az ideiglenes! ha két hét múlva mész,addig még a gyökér véglegeset is be lehet tenni! ma menj el és beszéld meg a fogorvossal.
2016. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beatrix0522 ***** válasza:

Szia!

Én most esek át épp a procedúrán. A kezelt fogam 2 csatornás (kis őrlő).

Az első kezelés történt: 06.29.-én

A második kezelés: 07.18.

Harmadik a végleges tömés: 08.04.-én fog megtörténni...

Bő két hetente kell kezelésre járni...legalább is az én dokimnál.

A gyógyszeres tömés kikopik, és olyan mintha kiesett volna, de le van zárva a gyökércsatorna tehát abba nem mehet baktérium...(erre felhívta a figyelmem a doki)

Lehet kicsit érzékenyebb harapásra, de nekem se nem fájt, se nem volt érzékeny. Mondjuk előtte nem volt látványos gyulladás (dagadt arc/láz) csak fogfájás.

2016. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!